Rezultate te kerkimit per termin: +Gaci

Meta: total 383 / total_found 383 / time 0.000 / keyword[0] gaci / docs[0] 383 / hits[0] 669 /
Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)
  • 2019-01-17

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)

Në Presidencë janë betuar 7 ministrat e rinj të dekretuar nga presidenti i vendit Ilir Meta, përfshirë dhe zv.kryeministrin. Të pranishëm janë të gjithë ministrat e emëruar, me përjashtim të atij të Jashtëm, i cili nuk është dekretuar akoma nga kreu i shtetit. Në këtë ceremoni v

No Pic available
  • 2017-05-24

Dy inxhinierë në Vaun e Dejës dënohet 180 orë punë në komunitet secili

Gjykata e Shkodrës ka dënuar dy inxhinierë të zyrës së urbanistikës në bashkinë e Vaut të Dejës. Salvador Gaci dhe Albert Malkolaj u dënuan me nga 1 vit heqje lirie, por dënimi ju konvertua në 180 orë punë të detyrueshme për secilin në interes publik dhe paralelisht për 5 vite at

KQZ rrëzon Prokurorinë për mandatin e Peçit dhe Zotkajt
  • 2017-03-24

KQZ rrëzon Prokurorinë për mandatin e Peçit dhe Zotkajt

Tre anëtarët të propozuar nga Partia Demokratike janë larguar sot nga mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Bojkoti është bërë pikërisht në momentin që pritej të shqyrtoheshin dosjet e disa deputetëve dhe kryetar bashkish në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Komisioni Qe

No Pic available
  • 2017-03-23

Dekriminalizimi, KQZ do verifikojë rast pas rasti formularët e 13 deputetëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të verifikojë rast pas rasti të 13-t në lidhje me formularin e deklarimit në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Vendimi është marrë nga 4 votat e përfaqësuesve të majtë në KQZ, ndërsa përfaqësuesit e opozitës kërkuan shqyrtimin v

No Pic available
  • 2017-03-23

Dekriminalizimi, tre anëtarët e djathtë në KQZ braktisin mbledhjen

Bojkoti i opozitës ka përfshirë edhe Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Tre anëtarët e djathtë u larguan nga mbledhja e Komisionit, teksa po kryhej votimi për të shqyrtuar dosjet në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Anëtarët e propozuar nga opozita kërkuan që të ndahen më vete

No Pic available
  • 2017-03-23

KQZ nuk i heq mandatin kryebashkiakëve Tërmet Peçi e Adriatik Zotkajt

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të mos i heq mandatin kryebashkiakut të Tepelenës, Tërmet Peçi dhe atij të Poliçanit Adriatik Zotkaj. Vendimi u mor me 4 votat e anëtarëve të propozuar nga e majta në Komision, ndërsa tre anëtarët e tjetër bojkotuan mbledhjen. Gjithashtu,

Dekriminalizimi, KQZ rrëzon Prokurorinë për mandatin e Peçit dhe Zotkajt
  • 2017-03-23

Dekriminalizimi, KQZ rrëzon Prokurorinë për mandatin e Peçit dhe Zotkajt

Tre anëtarët të propozuar nga Partia Demokratike janë larguar sot nga mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Bojkoti është bërë pikërisht në momentin që pritej të shqyrtoheshin dosjet e disa deputetëve dhe kryetar bashkish në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Komisioni Qe