Rezultate te kerkimit per termin: +Gacko

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] gacko / docs[0] 3 / hits[0] 4 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit
  • 2017-06-07

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit

Të shpërndara kudo në Ballkan ndodhen xhevahire natyrore ose historike të cilat shërbejnë si destinacionet më të pazakonta dhe aventuriere të Ballkanit. Fshehur lart në male ose thellë nën tokë, në të gjithë Ballkanin, këto janë pamjet më fantastike që presin të zbulohen nga ju.

ME SERBINË, PAJTIM POLITIK APO HISTORIK!
  • 2016-08-19

ME SERBINË, PAJTIM POLITIK APO HISTORIK!

Behxhet Bajgora Pajtimi si domosdoshmëri apo pajtimi si utopi: Pas çdo lufte bëhet i domosdoshëm angazhimi për tejkalimin e situatës dhe ndërtimit të paqes, për aq sa është e mundur. Nuk ka shtet apo vend në botë që pas luftës nuk është ulur në tavolinën e bisedimeve për ndërtim