Rezultate te kerkimit per termin: +Gaddafi

Total: 1120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.952Z

Gaddafi i rrethuar

Nga Express më 07 shtator 2011 në ora 16:30 Zëdhënësi i këshilli të ri ushtarak të Libisë ka deklaruar të mërkurën se kryengritësit e dinë se ku fshihet Gaddafi, dhe se është vetëm çështje kohe kur ai do të kapet ose vritet. Zëdhënësi Anis Sharif tha se Gaddafi ndodhet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.051Z

Libi vdes Gaddafi

Muammar Gaddafi ka vdekur. Lideri i Libisë ka ndërruar jetë pas një sulmi në Sirte. Fillimisht u raportua nga mediat ndërkombëtare se koloneli ishte plagosur në këmbë, por m&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.114Z

Gaddafi luan shah!

Nga Express më 13 qershor 2011 në ora 13:01 Televizioni shtetëror i Libisë ka emetuar pamje të udhëheqësit të vendit, Muammar Gaddafi, duke luajtur shah me kreu e Federatës Botërore të Shahut, në momentin kur janë ashpërsuar sërish luftimet mes forcave besnike të tij dhe kryengrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.282Z

Libi raportimet Vdes Gaddafi

Muammar Gaddafi ka vdekur. Lideri i Libisë ka ndërruar jetë pas një sulmi në Sirte. Fillimisht u raportua nga mediat ndërkombëtare se koloneli ishte plagosur në këmbë, por m&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.970Z

Saadi Gaddafi në Niger

Njëri prej djemve të ish-diktatorit libian, Muammar Gaddafi, ka hyrë në territorin e Nigerit, njoftoi të dielën zëdhënësi i qeverisë së këtij vendi afrikan. Nga Express më 12 shtator 2011 në ora 19:28 "Patrulla e forcave të armatosura të Nigerit ka ndaluar një karvan, në të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.470Z

Interpoli Te arrestohet Gaddafi

Interpoli ka urdhëruar arrestimin e ish-liderit të Libisë, Muammar Gaddafi, djalit të tij, Saif al-Islam dhe shefit të inteligjencës, Abdullah al-Senusi. Eshtë kërkuar ndihma e 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.451Z

Gaddafi kritikon BE-ne

Nga Express me 30 nentor 2010 ne ora 1204 Presidenti i Libise Muammar Gaddafi kritikoi ne samitin BE-Afrike politiken tregtare te Bashkimit Evropian. Ajo nuk ka kontribuar ne zhvillimin ekonomik te shteteve afrikane por ka pakesuar mireqenien e tyre dhe ka demtuar ekonomine e tyre eksportuese tha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama