Rezultate te kerkimit per termin: +Galeria +Kombetare

Total: 120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.147Z

Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh

Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh E enjte 10 Janar 2013 1033 p styletext-align justify margin 0in 0in 025in line-height 135pt vertical-align baseline p Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh Galeria Tate Modern ne Londer ka terhequr pergjate 2012-es nje numer rekord vizitores

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.384Z

50 vjet, Galeria Kombetare me shume ustallare se artiste

14/12/2004  50 vjet - Galeria Kombëtare Më shumë ustallarë dyersh se sa artistë Jo vetëm që s'ka asgjë të keqe restaurimi i ambienteve të brendshme të Galerisë Kombëtare, madje më shumë se kurrë ka qenë i nevojshëm një restaurim i gjithanshëm i saj. Por këto punime q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.739Z

Galeria shpall fituesit e fondit per artistet emergjente

Galeria Kombetare e Arteve shpalli dje fituesit e Konkursit Artiste Emergjente ne GKA. Juria e perbere nga Rubens Shima Suzana Varvarica Ylli Drishti dhe Herida Duro shqyrtoi dosjet e tete artisteve pjesemarres konkurrues ne kete projekt. Ne perfundim vleresoi dhe klasifikoi fitues 4 artiste dosj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.171Z

Gati personalja e Lekes ne Galerine Kombetare

Galeria Kombetare e Arteve njoftoi dje se eshte gati te prezantoje ne sallen e ekspozitave te perkohshme nje cikel veprash te piktorit Gazmend Leka 1953. Rreth 40 punime te viteve te fundit ne tekniken vaj ne kanavace deri me 27 mars. Ceremonia e hapjes 3 mars ora 18.00.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.856Z

Galeria Kombetare cfare do te kete ne 6 muaj

Ditari i aktiviteteve te Galerise Kombetare te Arteve per 6 muajt e pare te vitit 2011 sapo eshte miratuare. Bordi Artistik ka vendosur qe ne kete periudhe te ekspozojne Gjelosh Gjoka me 8- 27 shkurt Gazmend Leka ne muajin mars Adem Kastrati ne prill Ali Oseku ne maj dhe Martin Parr ne qershor. Te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.387Z

Galeria e Arteve ende nen censure

Ndodh edhe keshtu. Nje gazetari i ndalohet te takoje nje artist e nje artisti ti pergjigjet nje gazetari... Rregullat ato te momenteve te fundit tjeterkush i vendos arsyet ato te vertetat ky tjeterkush i di. Dje Rubens Shima drejtori i Galerise Kombetare te Arteve nuk lejoi gazetaret te intervistoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.161Z

Robert Dragoti dhe Tirana mbrapsht

“Tirana e mbrapshtë” quhej instalacioni që artisti Robert Dragoti prezantoi dje në Galerinë Kombëtare të Arteve. Instalacioni ka në qendër një video të re të realizuar nga artisti me titullin “Tirana e mbrapshtë”, e cila është pjesë e konceptit artistik Discret

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama