Rezultate te kerkimit per termin: +Galerin

Total: 578
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.356Z

Gazmend Leka dhe 40 pikturat në “Galerinё Kombёtare tё Arteve”

Fituesi i konkursit tё artit figurativ “Onufri 2010-tё”, piktori Gazmend Leka vjen me njё ekspozitё personale nё “Galerinё Kombёtare tё Arteve” nё Tiranё. Kjo ekspozitё pёrmban rreth 40 punime tё k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.820Z

Genti Korini zbulon pikturat e reja në Galerinë Kombëtare

Genti Korini sjell një univers të ri konceptimesh pamore me ekspozitën që do të çelet më 21 shkurt në Galerinë Kombëtare të Arteve. Për këto risi kuratori Alban Hajdinaj shprehet se janë “Linja apo blloqe të pikturuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.696Z

Ikonat e grabituraeskpozohen në Galerinë Kombëtare

TIRANE- Në Galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë sot nw orwn 16.00 do të ekspozohen objektet më cilësore të koleksionit të veprave të artit (ikona, afreske, objekte kulti), të sekuestruara nga policia e shtetit. Eskpozita do tw celet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.701Z

Ekspozohen në Galerinë e Arteve 477 ikonat e sekuestruara

TIRANE - Në Galerinë e Arteve në Tiranë janë ekspozuar sot pasdite 477 objektet e sekuestruara të trashëgimisë kulturore shqiptare, që u përftuan falë një aksioni të policisë. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro deklaroi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.530Z

Çelet ekspozita “Rrugëtimi ifantazisë” në Galerinë e Arteve

TIRANE- Gjatë fundjavës në Galerinë Kombëtare të Arteve në sallën e ekspozitave të përkohshme mund te shikoni ekspoziten e piktorit George (Gjergj) Pali, lindur më 1957, me titull “The Journey / Udhëtimi”. George (Gjergj) P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.401Z

Tiranë, në 6 muaj, 7 mijë vizitorë në Galerinë e Arteve

TIRANE – Shifrat flasin për një rritje të numrit të vizitorëve që kanë prekur Galerinë e Arteve në këtë 6 mujor të parë të vitit 2013, çka do të thotë se janë më shumë shtetasit e huaj dhe ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.890Z

Sequi viziton Galerinë e Arteve: Pasuri që përfaqëson kulturën, shpirtin dhe vuajtjet e shqiptarëve

TIRANE-Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Ettore Sequi vizitoi sot Galerinë Kombëtare të Arteve. Sequi së bashku me drejtoreshën e administratës së Delegacionit Europian Annamaria Bottini u pritën nga drejtori Artan Shabani dhe stafi i GKA.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama