Rezultate te kerkimit per termin: +Galerine

Meta: total 512 / total_found 512 / time 0.000 / keyword[0] galerine / docs[0] 512 / hits[0] 673 /
Drejtori i GKA Artan Shabani Ja si do te rikthehet Onufri
  • 2015-01-25

Drejtori i GKA Artan Shabani Ja si do te rikthehet Onufri

Transmetuar me 24012015 - 1910 NOA Interviste Idete e mia jane qe Onufri te jete kombetar per te promovuar artistet shqipare dhe ne nje mase me te gjere jo te kufizohet ne 10 artiste por te jete nje mundesi shprehje nga te gjithe br br Me nje eksperien

Merkel dhe Renzi konference nen kembet e Davidit
  • 2015-01-23

Merkel dhe Renzi konference nen kembet e Davidit

e Premte 23 Janar 20151211 pm SSSAbrASSp classwp-caption-textMerkel e Renzi gjate konferences per mediaSSSAbrASSKancelarja Merkel dhe kryeministri i Italise Renzi kane mbajtur konferencen per shtyp nen kembet e Davidit ne Galerine e Firenzes SSSAbrASSPara takimit zyrtar e konfer

Galeria Architectural Association Rama Shqiperia do te flase me gjuhen europiane
  • 2015-01-17

Galeria Architectural Association Rama Shqiperia do te flase me gjuhen europiane

Transmetuar me 16012015 - 1811 Londer 16 janar 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama komenton galerine e famshme Architectural Association ne Londer per riceljen e ekspozites se suksesshme shqiptare te Bienales se Veneciasbr br Ne nje nje postim ne profilin e

Kumbaro Artistet gati reforma e pensioneve per 2015
  • 2014-12-25

Kumbaro Artistet gati reforma e pensioneve per 2015

e Enjte 25 Dhjetor 20141246 pm p classwp-caption-textMinistrja e kultures Mirela KumbarobrbrMinistrja e Kultures mbi vitin qe lame pas e ate qe presimbrbrDo punojme me buxhete te shtrenguara por kemi rritje me 15 milione USDbrbrFati i Onufrit ne janar Nuk do i mungoje Tiranebrbr

Shqiperia  ne TIME historia jone e pashmangshme
  • 2014-12-08

Shqiperia ne TIME historia jone e pashmangshme

e Hene 8 Dhjetor 20141254 pm VALENTINA DUKAbrbr   Libri i Belina Budinit Tri kohe te Shqiperise ne Time del ne nje permase historike te pashmangshme sic eshte kendveshtrimi i mediave perendimore per Shqiperine pergjate gati nje shekulli Te ndaluara per nje kohe te gjate dh

Per nje poet  te madh  dhe politiken per librin
  • 2014-12-07

Per nje poet te madh dhe politiken per librin

e Shtune 6 Dhjetor 20141342 pm PRE ZOGAJbrbr  Dua te shkruaj per nje poet te madh te letersise bashkekohore shqipe per Fatos Arapin i terhequr prej tri-kater vitesh a me shume ne vetmine e tij ne nje lagje te Tiranes Ka lene nje boshllek te madh ne Biblioteken Kombetare apo n

Shkundet fondi i Galerise
  • 2014-12-07

Shkundet fondi i Galerise

brbrPese vite pas krijimit te linjes historike te artit shqiptar ne Galerine Kombetare drejtori i saj Artan Shabani thote se do ta ndryshoje ate Sipas tij fondi i institucionit ka rreth 5 mije vepra cka do te thote qe shume prej tyre duhet te dalin nga bodrumet per te rifreskuar keshtu linjen e vjet