Rezultate te kerkimit per termin: +Galeris +Kombtare

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.976Z

Galeria e Arteve, rikonstrukohet salla e madhe e ekspozitave

Q nga shtatori Galeria Kombtare e Arteve do t ket nj sall ekspozitash t standardeve bashkkohore. Nj fond i Ministris s Turizmit dhe Kulturs prej 15 milion leksh t reja bri t mundur ndrhyrjen rrnjsore n t gjith elementt e salls m t madhe t ekspozitave. Rubens Shima, Drejtor i GKA “Kemit mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

Piktorët e mëdhenj në Galerinë Kombëtare të Arteve

Nuk t ndodh prher t shtitsh mes qindra milion eurosh, t’i shkosh kaq pran nj universi artistik q ka shnjuar lavdin e artit botror. Nj shtitje q kt her nga 22 Prilli deri n fund t muajit qershor adhuruesit e artit figurativ botror, mund ta shijojn n Galerin Kombtare t Arteve. Prmes Pranvers art

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

540 vjetori i vdekjes s Sknderbeut: Ekspozit n GKA

T paktn 22 vepra n piktur (vaj) dhe 5 portrete n skulptur (dru, bronz), kushtuar heroit kombtar t shqiptarve, Gjergj Kastriot Sknderbeut , pjes e koleksionit t Galeris Kombtare t Arteve do t prezantohen t enjten n mbrmje,(17 janar) n ekspozitn "Sknderbeu n Artet Pamore" q do t elet ne Salln e Rili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.464Z

Rikonstruksioni i Galerisë së Arteve

15 milione leke te reja do ti ndryshojne teresisht jo vetem fasaden, salles me te rendesishme te galerise kombetare te arteve. Tashme ka filluar rikonstruksioni total i kesaj salle me nje fond qe ka dale nga Minsitria e kultures. Drejtori i galerise Rubens Shima se pas nderhyrjeve te meparshme qe ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Turistët, më pak kureshtje për Galerinë e Arteve

Gjat periudhs 1 korrik-15 gusht, Galerin Kombtare t Arteve e kan vizituar 512 turist. Ekspozita e vetme e vizitueshme sht linja e re muzeale e prezantuar me vepra t fondit n ditt e fundit t majit 2009. Ndrkoh ka nisur faza e par e rikonstruksionit pr salln nr.1 t ekspozitave Pr kt ver, Galeria Komb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.422Z

Galeria, në vjeshtë dy ekspozita të reja

Linja tashm e stabilizuar “120 vjet art t kulturs dhe skulpturs n Shqipri” i ofrohet prsri vizitorve t Galeris s Arteve n Tiran gjat ksaj vere. Pas suksesit t ekspozits “Shklqime klasike dhe atmosfera t shek. XX”, ku jo vetm publiku shqiptar, por edhe ai i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.031Z

Sallone libri për festë

N kuadr t kremtimit t 23 Prillit, Dits Botrore t Librit, Ministria e Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Sporteve, ambasada italiane n Tiran dhe Shoqata e Botuesve Shqiptar do t organizojn sallonin e librit italo-shqiptar, i cili do t prurohet n Tiran n datat 22-25 prill 2010. Veprimta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama