Rezultate te kerkimit per termin: +Galerit

Total: 315
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.311Z

"Njerëz në fokus": Zërat që vijnë nga galeritë

POGRADEC-“Zërat që vijnë nga galeritë”, ishte tema e emisionit të “Njerëz në foks” nga moderatorja Ola Bruko në “News 24”. Fshati Beragozhd i Komunës Dardhas në Pogradec i njohur në zonë si më i varf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.425Z

Vdekja e minatorit në Bulqizë, arrestohen “tre përgjegjës”

Vetëm pak orë nga nxjerrja e trupit të minatorit, i cili humbi jetën gjatë ditës së sotme në një nga galeritë e minierës së Bulqizës kanë ardhur dhe lëvizjet e para nga policia e këtij qyteti. Tre persona nga stafi drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.423Z

Miniera e Bulqizës, nxirret trupi i minatorit

Nxirret trupi i minatorit, i cili humbi jetën pas shembjes së dheut në galerinë e Bulqizës ditën e sotme. Minatori humbi jetën në thellësitë e tokës në galeritë e Bulqizës, pasi një masiv i madh dheu e ka zënë posht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.846Z

Plagoset minatori ne zonen D

Në galeritë e zonës D në minierën e Bulqizës, galeri që supozohen të jenë të mbyllura me urdhër të ministrit Damian Gjiknuri. Por mesa duket kjo gjë nuk ka ndodhur sepse një minator ka mbetur i plagosur në galerit&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.505Z

Tjetër tragjedi nëntokë, 2 minatorëhumbin jetën në minierën e Librazhdit

LIBRAZHD-  Tjetër tragjedi në galeritë e nëntokës shqiptare.  Policia  e Librazhdit thotë se dy minatorë kanë humbur jetën në minierën e fshatit Gurrë të Librazhdit.Viktimat janë Drini Bogdani, inxhinier miniere dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Plagosja në minierë, policia mbetet pa autor

Bulqiz Plagosja me arm zjarri e 36-vjearit Zenel Grrica, n nj nga galerit private t miniers s Trnovs, n Rrethin e Bulqizs, ka mbetur pa autor. Policia lokale bn t ditur se jan shoqruar pr n polici dhjetra banor t zons, q kan lidhje me galerit e kromit. Por, pasi jan marr n pyetje, jan ln srish t li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.693Z

Vdekja e minatorit, Gjykata detyrim paraqitje për “tre përgjegjësit”

Dy ditë pas arrestimit, Gjykata e Dibrës ndersa i ka cilësuar të ligjshme tre arrestimet për vdekjen e minatorit ne Bulqize ka dhënë masën “detyrim parqitje” për ta. Tre punonjësit e firmës ku i ndjeri punonte Administratori i firm&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama