Rezultate te kerkimit per termin: +Gandhi

Total: 125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.067Z

Sonia Gandhi i nenshtrohet operacionit

Liderja e partisë në pushtet në Indi, Sonia Gandhi po rekuperohet pasi iu nënshtrua një operacioni të suksesshëm për shkak të një problemi shëndetësor. Zëdhënësi i partisë, Janardhan Dwivedi ka deklaruar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.046Z

Biografi shokuese: Gandhi ishte racist dhe një pervers

Nju Jork, 29 Mars NOA – Babai i jo dhunës, Mahatma Gandhi, ka qenë një “pervers, një politikan i paaftë, një fanatik i fiksuar dhe një racist i cili shpërndante dashurinë e tij njerëzore për të gjithë, por faktikisht i përçmonte individët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.041Z

Biografi shkouese: Gandhi ishte racist dhe një pervers

Nju Jork, 29 Mars NOA – Babai i jo dhunës, Mahatma Gandhi, ka qenë një “pervers, një politikan i paaftë, një fanatik i fiksuar dhe një racist i cili shpërndante dashurinë e tij njerëzore për të gjithë, por faktikisht i përçmonte individët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.407Z

Afrike, hidhet ne det hiri i Gandhi-t

Nje pjese e hirit te trupit te Gandhi-t, i ruajtur ne Afriken e Jugut per me shume se 60 vjet nga nje mikeshe e familjes, eshte hedhur sot ne det. Te pranishem ne ceremoni ishin rreth 200 persona, mes te cileve stermbesa e liderit legjendar, Ela Gandhi. “Domethenia e kesaj ceremon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.154Z

Pinjolli i fundit i dinastise Gandhi

Rahul Gandhi është pinjolli i fundit i dinastisë që pritet të vihet në krye të Partisë së Kongresit në India, parti kjo e drejtuar deri më tani nga e ëma e tij, Sonia Gand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.141Z

Edhe Gandhi "i varur pas seksit”

Lideri historik indian dhe kreu i levizjes paqësore që i solli pavarësinë Indisë dhe që u bë model për lëvizjet e mëvetësisë në mbare globin, Mahatma Gandhi ishte një person me “varësi të theksuar ndaj seksit”. Kjo është teza e hedhur nga historiani anglez Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.283Z

Indi Kongresi refuzon doreheqjet e familjes Gandhi

Partia e Kongresit në Indi ka refuzuar një ofertë nga krerët e saj, Sonia dhe Rahul Gandhi, për dorëheqjen e tyre pas rezultateve shokuese të zgjedhjeve, bëri të ditur një zyrtar i lartë i partisë. Oferta ishte bërë në nj&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama