Rezultate te kerkimit per termin: +Gani +Dizdari

Meta: total 264 / total_found 264 / time 0.000 / keyword[0] gani / docs[0] 3150 / hits[0] 5810 / keyword[1] dizdari / docs[1] 1225 / hits[1] 1846 /
Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Gani Dizdari
  • 2019-02-13

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Gani Dizdari

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari është shkarkuar përfundimisht nga detyra. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit kryesuar nga Ina Rama, relatore Natasha Mulaj dhe anëtarë Ardian Hajdari, Luan Daci, Rezarta Schuetz, shqyrtoi në dhomë këshillimi, çështjen që i p

No Pic available
  • 2019-02-13

Ku ka humbur gjyqtari Gani Dizdari?! KPA në kërkim të tij

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shqyrtoi gjatë kësaj të marte ankesën e ish-gjyqtarit kushtetues, Gani Dizdari. Për herë të parë pas 12 vendimeve të shpallura, pasi kanë dhënë vendim në dhomë këshillimi, gjyqtarët e vettingut nuk e bëjnë dot publik vendimin. Shkak bëhet parashikimi

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin
  • 2019-02-04

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e ish-gjyqtarit të lartë Artan Zeneli, i cili kishte apeluar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në përfundim të gjykimit, mbështetur në faktet e provuara në gjykim dhe në nenin 66, pika 1

Gjyqtarët e Zinj, ja kush janë ata që fjetën me krimin dhe politikën
  • 2018-11-15

Gjyqtarët e Zinj, ja kush janë ata që fjetën me krimin dhe politikën

Top Story sjell përmes dokumentarit Gjyqtarët e Zinj, gjyqtarët që kanë fjetur me krimin dhe politikën duke dhënë vendime në favor të tyre. Gjyqtarë si Tom Ndreca, Shkëlzen Selimi, Fatos Lulo, Admir Thanza, Gani Dizdari të cilët janë shkarkuar nga Vettingu kanë dhënë vendime me urd

Gjykatësit e Manoli Begës i rrëzoi Vetting-u
  • 2018-08-20

Gjykatësit e Manoli Begës i rrëzoi Vetting-u

Biznesmeni Edmond Bego ose Manoli Bega, i cili është dënuar në Itali si pjesë e organizatës kriminale të Aldo Bares në trafikun e narkotikëve, e ka ulur dënimin italian nga 21 vite burg me 4 vjet e 4 muaj në Shqipëri, nëpërmjet Kolegjit Penal të Gjykatës së Lartë, 5 anëtarët e t

Vettingu djeg Gani Dizdarin, gjyqtari i fundit nga Kushtetuesja
  • 2018-07-16

Vettingu djeg Gani Dizdarin, gjyqtari i fundit nga Kushtetuesja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Gani Dizdari. Dizdari ishte anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që u përball me Vetingun, proces të cilin e kundërshtoi hapur duke votuar kundër ligjit në fjalë. Pikërisht vettingu bën që Dizdari ti japë fund karr

Vettingu, nipi dhe vajza rrezikojnë gjyqtarin e Kushtetueses
  • 2018-07-12

Vettingu, nipi dhe vajza rrezikojnë gjyqtarin e Kushtetueses

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që është përballur sot me Vetingun në një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë. Dy nga komponentët që e vendosin në rrezik karrierën e gjyqtarit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama