Rezultate te kerkimit per termin: +Gaqo +Cako

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] gaqo / docs[0] 512 / hits[0] 868 / keyword[1] cako / docs[1] 521 / hits[1] 865 /
Muzika ruse, nisin provat për koncertin Tre Tenorët 2013
  • 2013-12-03

Muzika ruse, nisin provat për koncertin Tre Tenorët 2013

Kanë nisur provat e orkestrës për koncertin Tre Tenorët. Një rit i zakonshëm i fillimit të dhjetorit, koncerti do të vijë këtë vit me 3 tenorë rusë. Ata janë ftuar të performojnë në skenën e Pallatit të Kongreseve, më 5 dhjetor 2013, ora 19:00.  I organizuar nga producenti Edmon

No Pic available
  • 2012-11-29

Saimir Pirgu: Shqiperise i duhemi te gjithe Izaura Ndoj

Arena festive e 100-vjetorit te Pavaresise, ka pushtuar mbare popullin shqiptar. Por prania e artisteve, qe kane nderuar shqiptaret ane e mban botes, nuk kishte si te mungonte ne keto dite te shenuara per ne. "Rrugetimi i Kombit" eshte koncerti, qe ka mbledhur emrat me te suksesshem shqiptare neper

Superpektakli 100 vjet muzike nata e peste
  • 2012-11-05

Superpektakli 100 vjet muzike nata e peste

Superspektakli 100 vjet muzikë, të shtunën rezervoi një mbrëmje kushtuar zërave brilantë shqiptarë. Nën moton "Kur këndoje ti", kushtuar sopranos Tefta Tashko Koço në teatrin e ri të TV Klan iu dha jetë muzikës li

No Pic available
  • 2011-06-10

Përmet, kisha “kryqëzon” Pallatin e Kulturës

10/06/2011  REPORTAZH / Konflikti prej vitesh me Bashkinë e Përmetit PËRMET - Rreth 14 vjet më parë, Pallati i Kulturës “Naim Frashëri” në qendër të qytetit të Përmetit, ishte një pikë referimi për artdashësit e saj. Laver Bariu, Mentor Xhemali, Gaqo Cako etj., yjet t

No Pic available
  • 2010-11-06

Kujtohet ne 100vjetorin e lindjesTefta Tashko Koco

TIRANEuml- Kujtohet ne 100 vjetorin e lindjes sopranoja e famshme shqiptare Tefta Tashko Koco. Ne nje koncert ne Akademine e Arteve artiste lirike interpretuan ne mbremje kenge te kenduara nga sopranoja ne vitet 30-40 te shekullit te kaluar ne skenat shqiptare dhe ato te botes. Risia e ketij koncert

No Pic available
  • 2010-11-05

Eno Koco Tefta po vjen me kenget e panjohura

TIRANE-Eno Koco eshte kthyer ne Tirane me te bijen soprano Teuten dhe me te birin violinist Gentin. Tefta Tashko Koco e ema ka sivjet 100-vjetorin e lindjes. Koncerti na ofron kenge te panjohura fotografi te tilla materiale filmike dhe rikthen pas kaq kohesh ne skene Gaqo Cakon. Surprizat nuk kane t

No Pic available
  • 2010-11-04

Nje mbremje muzikore per Tefta Tashko Kocon

Pervjetori Tefta Tashko Koco perkujtohet sot me nje mbremje muzikore ne sallen e madhe te Akademise se Arteve. Me rastin e 100-vjetorit te lindjes se sopranos muzikanti Eno Koco ne bashkepunim me Radiotelevizionin Shqiptar sjellin per publikun pjese nga repertori i muzikes lirike muzikes se lehte d