Rezultate te kerkimit per termin: +Garancin +Financiare

Total: 81
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.806Z

Greqi, KE kërkon garancinë me shkrim, Samaras refuzon

BRUKSEL - Komisioni evropian këmbëngul në nevojën e angazhimi të nënshkruar nga forcat politike në Greqi, për realizimin e cdo angazhimi me qëllim lëvrimin e këstit të gjashtë. Këtë deklarataë e bëri sot Amamde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.376Z

Projektbuxheti i 2013 prezantohet ne Komisionin parlamentar te Ekonomise

Ministria e Financave vendos të kapërcejë kufirin ligjor të broxhit publik në projektligjin e buxhetiti të ardhshëm, pasi përfshin brenda tij garancinë që qeveria jep për llogari të Korporatës Energjetike Shqiptare.  Gjatë pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.051Z

Kinë, Jiabao:Inflacioni është nën kontroll

Kryeministri kinez Wen Jiabao ka deklaruar se Kina mund ta kontrollojë inflacionin dhe të vazhdojë të ruajë rritjen e saj të fortë ekonomike. Në një shkrim në “Financial Times”, Jiabao ka dhënë garancinë e tij se rritja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.054Z

Kine inflacioni nen kontroll

Kryeministri kinez Wen Jiabao ka deklaruar se Kina mund ta kontrollojë inflacionin dhe të vazhdojë të ruajë rritjen e saj të fortë ekonomike. Në një shkrim në “Financial Times”, Jiabao ka dhënë garancinë e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.745Z

Ligji për sektorin minerar kalon nga Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese

Projektligji pr sektorin minerar sht miratuar dje n parim nga deputett e Komisionit t Veprimtaris Prodhuese. Projektligji u paraqit n komision nga zvendsministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Neritan Alibali. Zvendsministri Alibali tha se projektligji parashikon rregullat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.604Z

Basha në Tropojë: Doevidentojmë çdo padrejtësi

TROPOJE- Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha takoi demokratët në Tropojë, Has, Rrëshen, duke u dhënë atyre garancinë se nën drejtimin e tij Partia Demokratike do të jetë e gatshme të mbrojë çdo punonjës të a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.342Z

Qeveria: Importi i energjisë të vijojë nga KESH

Qeveria ka marrë dje vendimin, që lejon Korporatën Elektroenergjetike të importojë energji elektrike edhe për periudhën nga data 1 janar deri më 1 mars të vitit të ardhshëm. Kjo bëhet për mbulimin e humbjeve në sistemin e shp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama