Rezultate te kerkimit per termin: +Garancis

Meta: total 1000 / total_found 1314 / time 0.000 / keyword[0] garancis / docs[0] 1314 / hits[0] 1821 /
Qyteti nën darën e krimit, premtimi i Lleshaj: Siguri për Shkodrën! (VIDEO)
  • 2019-04-03

Qyteti nën darën e krimit, premtimi i Lleshaj: Siguri për Shkodrën! (VIDEO)

Vizita e tretë e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj në Shkodrën, e vendosur nën pushtetin e krimit, është mbyllur pas rreth një ore diskutime në zyrën e prefektit të ri Valdrin Pjetri. Në dalje, Lleshaj foli për mediat duke theksuar se është angazhuar së bashku me Drejtorin e Po

Ish-deputeti Spahiu shpalos alternativën për sektorin e bujqësisë
  • 2019-03-31

Ish-deputeti Spahiu shpalos alternativën për sektorin e bujqësisë

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, tregon planin me 7 pika se si mund të ndryshojë bujqësia në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Spahiu thotë se Shqipëria ka peshën më të madhe të këtij sektori në raport me PBB në Europë. Por sipas tij, paradoksi është se vendi vij

No Pic available
  • 2018-12-11

Skandali me Unazën e Re, zgjidhet kontrata me DH Albania

Pas zbulimit të skandalit me falsifikimin e dokumenteve me kompaninë DH Albania, ARRSH ka anuluar tenderin me këtë kompani. Lajmin n e ka bërë të ditur vetë Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri gjatë një konference për mediat. Po ashtu ministri u përgjigj dhe akuza

Dërgonte armë me postë drejt Britanisë, Prokuroria jep pretencën
  • 2018-11-23

Dërgonte armë me postë drejt Britanisë, Prokuroria jep pretencën

Është dhënë dje pretenca për Saimir Çullhajn, i akuzuar për trafik ndërkombëtar armësh dhe municionesh. Një ditë më parë Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi 12 vjet burg për Çullhajn, i cili  dërgonte armë në Britani përmes postës. Rasti në fjalë u zbulua në gusht të vi

Marrëveshje Shqipëri-Gjermani për Fondin e Kredive Rurale
  • 2018-09-25

Marrëveshje Shqipëri-Gjermani për Fondin e Kredive Rurale

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko Peleshi dhe ambasadorja gjermane e akredituar në Tiranë, znj. Susanne Schütz kanë nënshkruar sot në ambientet e ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural marrëveshjen mbi Fondin e Garancisë së Kredive Rurale, për të lehtësuar kr

Raporti apokaliptik për Brexit. Ushtria do të ndalë protestat masive
  • 2018-09-10

Raporti apokaliptik për Brexit. Ushtria do të ndalë protestat masive

Countdown-i ka nisur për Britaninë e Madhe me vendin që e gjen veten të drobitur përballë presionit të BE-së dhe përçarjes së frikshme në gjirin e konservatorëve që drejtojnë vendin me në krye Theresa May. Teksa plani i kryeministres për Brexit është cilësuar si një jelek me eks

Fiks Fare/ Investimi 375 mln lekësh shkatërrohet brenda vitit
  • 2018-04-10

Fiks Fare/ Investimi 375 mln lekësh shkatërrohet brenda vitit

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës sesi një investim, i cili ka kushtuar 446 milionë lekë me TVSH, është shkatërruar pa kaluar viti. Bëhet fjalë për rehabilitimin e përroit të Leshniqes në Kavajë, i cili u përurua dy herë në prag të zgjedhjeve të parakohshme për kryetar ba