Rezultate te kerkimit per termin: +Garantimi

Meta: total 1000 / total_found 1768 / time 0.001 / keyword[0] garantimi / docs[0] 1768 / hits[0] 1956 /
No Pic available
  • 2017-06-26

PD thirrje komisionerëve dhe policisë: Zbatoni ligjin!

Partia Demokratike i bën thirrje komisionerëve, personelit të policisë dhe të gjithë strukturave përgjegjëse për administrimin e procesit zgjedhor të marrin të gjitha masat për përmbylljen e procesit të votimit sipas ligjit deri në dorëzimin e kutive të votimit në qendrat e numëri

No Pic available
  • 2017-06-25

Apeli i PD: Mbyllja e votimit dhe dorëzimi i kutive të bëhet sipas ligjit

Partia Demokratike i bën thirrje komisionerëve, personelit të policisë dhe të gjithë strukturave përgjegjëse për administrimin e procesit zgjedhor të marrin të gjitha masat për përmbylljen e procesit të votimit sipas ligjit deri në dorëzimin e kutive të votimit në qendrat e numëri

No Pic available
  • 2017-06-22

Avokatja e Popullit njeh ambasadorin Tejler me rekomandimet për zgjedhjet

Avokatja e Popullit  Erinda Ballanca ka prit sot në një takim kreun e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve Parlamentare në Shqipëri, Ambasadorin  Peter Tejler Në njoftimin për mediat thuhet se gjatë takimit u diskutua fillimisht në lidhje me angazhimin konkret të Misionit për V

No Pic available
  • 2017-06-22

AP njeh ambasadorin Tejler me rekomandimet për zgjedhjet

Avokatja e Popullit Erinda Ballaca zhvilloi një takim me kreun e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve Parlamentare në Shqipëri ambasadorin Peter Tejler, si dhe këshilltarin ligjor të këtij misioni Vasil Vashchanka. Gjatë takimit u diskutua fillimisht në lidhje me angazhimin konkret të Mis

No Pic available
  • 2017-06-21

Ja numri ku ti raportoni rastet e shit-blerjes së votës

Për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, garantimi i votës të lirë të qytetarëve është një ndër prioritetet e forcave politike. Kjo ishte edhe njëra nga pikat e marrëveshjes Rama-Basha të 18 majit, si dhe një nga kërkesat kryesore gjatë protestës së opozitës. Në kuadër të k

No Pic available
  • 2017-06-17

Zgjedhjet, Demiraj paralajmëron drejtuesit e policisë: Do mbani përgjegjësi

Garantimi i një procesi zgjedhor me standarde, ka qenë në fokus të një takimi që Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj zhvilloi sot me drejtuesit vendorë të policisë në 12 qarqe. Në takimin që u zhvillua në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, është diskutuar dhe janë dhënë u

No Pic available
  • 2017-06-16

Zgjedhjet, Demiraj paralajmëron kryepolicët: Do mbani përgjegjësi

Garantimi i një proçesi zgjedhor me standarte, ka qenë në fokus të një takimi që Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj zhvilloi sot me drejtuesit vendorë të policisë në 12 qarqe. Në takimin që u zhvillua në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, është diskutuar dhe janë dhënë