Rezultate te kerkimit per termin: +Gards

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] gards / docs[0] 31 / hits[0] 46 /
No Pic available
  • 2017-07-14

Mysafir tek nj mik: Presidenti i SHBA-s Trump n Paris

Presidenti Emanuel Macron nj dit para fests kombtare t Francs ndoqi nj ofensiv t dyfisht diplomatike. Ai u takua fillimisht me kancelaren e Gjermanis, Angela Merkel e m pas me presidentin e SHBA-s Trump. “The beast” sht i prpikt. Pak pas ors 17:30 limuzina e kreut t shtetit t SHBA-s mbrr

No Pic available
  • 2012-01-27

Ina Rama: Kreu i PS te deshmoje ne prokurori

27/01/2012  Kryeprokurorja Ina Rama, intervistë në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut Kryeprokurorja Ina Rama komentoi dje zhvillimet më të fundit në fushën e drejtësisë dhe analizoi disa prej çështjeve kryesore që kanë ngjallur kureshtjen e publikut. Kryeprokurorja ju

No Pic available
  • 2010-08-28

Garda, kush përfiton rritje page nga 1 korriku

Rritje për nëpunësit me gradën rreshter deri tek majori. Përfitojnë rritje edhe punonjësit e administratës gjyqësore Qeveria ka miratuar rritjen e pags nga 1 korriku pr punonjsit e Gards s Republiks. N vendimin e plot parashikohet rritje pr disa kategori q fillojn nga

No Pic available
  • 2010-08-27

Familjet e policëve dëshmorë, paketë ndihme që nga 1 shtatori

Ministri i Brendshm takon familjar t uniformave blu rn n krye t detyrs Brenda nj jave, Kshilli i Ministrave do t miratoj udhzimin pr zbatimin e ligjit pr trajtimin financiar t familjeve t dshmorve t Policis s Shtetit dhe duke filluar nga shtatori t gjitha prfitimet q parashikon ligji do t zbatohen

No Pic available
  • 2010-07-28

Pensionet e ushtarakëve, ja cilat kategori përfitojnë

Hyn në fuqi vendimi i Gjykatës Kushtetuese Hyn n fuqi vendimi i Gjykats Kushtetuese, e cila shton prfitimet pr ushtarakt. N baz t vendimit t marr nga Kushtetuesja sht rrzuar krkesa e ushtarakve pr rillogaritjen e pensioneve suplementare, por ndrkoh jan pranuar dy krkesa themelor

No Pic available
  • 2010-07-27

Seanca e fundit plenare, përplasje fizike mes deputetëve

Konflikt mes deputetëve të Beratit, Braçe e Maliqi Kuvendi mbyll punimet pr kt sesion parlamentar mes debateve dhe prplasjeve fizike mes deputetve. Ndryshimet n buxhetin e vitit 2010, por dhe diskutimet e palve kan sjell reagimin e ligjvnsve socialist, t cilt, n krkim t fjals,

No Pic available
  • 2010-07-02

Topi firmos ndihmën për familjarët e policive të vrarë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje dekretin “Pr mnyrn e trajtimit ekonomik e financiar dhe pr dhnie ndihme t menjhershme familjeve t punonjsve t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm, t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t Shptimit, t For