Rezultate te kerkimit per termin: +Gards

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.338Z

Irani arreston pes shtetas britanik

Garda Revolucionare e Iranit ka arrestuar n Gji pes shtetas t Britanis, ka konfirmuar sot nj komandant i Gards, duke theksuar se sht detyre e ksaj njsie elite q t konfrontoj forcat e huaja n kt kalim strategjik detar. Arrestimi, pr t cilin Britania njoftoi t hnn, mund t tendos edhe m tepr marrdhnie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

Seanca e fundit plenare, përplasje fizike mes deputetëve

Konflikt mes deputetëve të Beratit, Braçe e Maliqi Kuvendi mbyll punimet pr kt sesion parlamentar mes debateve dhe prplasjeve fizike mes deputetve. Ndryshimet n buxhetin e vitit 2010, por dhe diskutimet e palve kan sjell reagimin e ligjvnsve socialist, t cilt, n krkim t fjals,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Njolla e naftës arrin në Luiziana

Njolla gjigande e nafts n Gjirin e Meksiks ka mbrritur n brigjet e Luisians. Ajo ka prmasat e ishullit t Xhamajks dhe prbn nj prej katastrofave m t mdha ekologjike n Shtetet e Bashkuara. Autoritetet n Luiziana kan shpallur gjendjen e emergjencs ndrsa Guvernatori ka krkuar fonde federale dhe ndihmn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Irani krcnon SHBA-t pr ashprsimin e sanksioneve

Partia m e madhe drejtuese n Iran ka kritikuar hapur politikn atomike t presidentit Mahmud Ahmadinexhad. Sipas njoftimeve, Partia Reformatore, ka krkuar nga udhheqja n Teheran q t mendohet edhe nj her pr nj strategjin e konfliktit atomik. Qysh prej kohs s marrjes s mandatit t postit t presidentit ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Krkonte drejtsi; Thyen dern e presidencs

Nj 50 vjear nga Fieri ka tentuar t hyj me forc n ambientet e Presidencs. Ai sht Mevlan Fezaj, me banim n Patos t Fierit i cili n paraditen e sotme me makinn e tij Benz Mercedes ka tentuar t futet brenda n presidenc duke u prplasur me portn kryesore t ciln edhe e dmtoi. Menjher kan ndrhyr punonjsit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.651Z

Seanca, debat i ashpër mes Strazimirit dhe Doshit

Seanca e djeshme plenare sht shoqruar me debate dhe replika t forta mes deputetve socialist dhe atyre demokrat. Interpretimi i ultimatumit t ndrkombtarve dhe komentet pr t kan sjell replika t forta mes deputetit Tom Doshi t Partis Socialiste t shoqruar nga Erion Brae dhe atij t P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.352Z

Ndërpritet seanca, përplasje mes Bizhgës e Strazimirit

Tension n parlament pr shkak t nj prplasjeje fizike mes deputetve Gent Strazimiri dhe Gazmir Bizhga. Punimet jan ndrprer dy her radhazi pasi gjendja n sall sht acaruar mjaft. Gjithcka ka ndodhur kur Bizhga ka krkuar t marr fjaln pr replik pas deklarats s deputetit demokrat, Ilir Cara, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama