Rezultate te kerkimit per termin: +Gashi

Meta: total 1000 / total_found 7127 / time 0.004 / keyword[0] gashi / docs[0] 7127 / hits[0] 14146 /
Shtyhet seanca për ish-prokuroren Rovena Gashi, shkak e motra
  • 2019-04-04

Shtyhet seanca për ish-prokuroren Rovena Gashi, shkak e motra

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtyrë seancën për ish-prokuroren, Rovena Gashi. Mësohet se nuk është pranuar zgjedhja e saj për të pasur të motrën Ema Gashin, si ndihmëse ligjore në këtë proces. KPK-ja në 25 korrik të vitit të kaluar e shkarkoi Rovena Gashin me arsyetimin s

Ish-krahu i djathtë i Llallës në Vetting, Rovena Gashi përplaset me makthin e gjyqtarëve (Debati)
  • 2019-04-04

Ish-krahu i djathtë i Llallës në Vetting, Rovena Gashi përplaset me makthin e gjyqtarëve (Debati)

Rovena Gashi, ish-drejtuese e njësisë për dekriminalizimin në Prokurorinë e Përgjithshme, e njohur si krahu i djathtë i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla pas shkarkimit nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dalë sot para trupës së Kolegjit të Apelimit duke kërkuar rrëzimin e vendi

ONM me gjetje të re për Rovena Gashin, të enjten seancë në KPA
  • 2019-03-18

ONM me gjetje të re për Rovena Gashin, të enjten seancë në KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të zhvillojë të enjten seancën gjyqësore për ankimin e Rovena e Gashit për shkarkimin e saj si prokurore nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Seanca do të zhvillohet në orën 10:00 në ambientet e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Por çfarë e shtyu

SAMITI PA DIASPORË
  • 2019-03-14

SAMITI PA DIASPORË

Nga: Petrit KUÇANA Kot shkoni! Nuk ka më ushqim! Kështu na presin këtej nga Nëna Shqipëri, që i vraftë Zoti i vraftë! Lajmëtari ishte rreth të shtatëdhjetave,me një plis në kokë dhe dukej sikur kishte marrë këtë mision që tu tregonte samitistëve që vijnë valë-valë drejt vendi

Margariti dhe Gashi takohen në Prizren
  • 2019-03-14

Margariti dhe Gashi takohen në Prizren

Ministrja e Kulturës Elva Margariti, është takuar sot në Prizren, me Ministrin e Kulturës së Kosovës Kujtim Gashi. Ky është takimi i parë i dy homologëve të cilët kanë ndarë me njëri tjetrin qëndrimet e përbashkëta mbi agjendën kulturore të këtij viti. Prej kohësh Shqipëria d

I vuri thikën në fyt gruas, dëbohet shqiptari që tmerroi Britaninë
  • 2019-03-09

I vuri thikën në fyt gruas, dëbohet shqiptari që tmerroi Britaninë

Shqiptari Ardian Rragami, 47-vjeç është dëbuar nga Britania e Madhe, pas apelit që gruaja e tij u bëri autoriteteve vendase. Rragami ka pasur precedentë të mëparshëm penalë, por ishte duke përdor dashurinë për familjen si një argument kundër ekstradimit të tij në Shqipëri. Ardian

MLS/ Luhet në -27 gradë celsius, Gashi bëri mirë që iku nga Colorado (VIDEO)
  • 2019-03-05

MLS/ Luhet në -27 gradë celsius, Gashi bëri mirë që iku nga Colorado (VIDEO)

Në rrymat e të ftohtit polar dhe kushtet e paimagjinueshme për të luajtur futboll, ndeshja mes Colorado Rapids dhe Portland Timbers u zhvillua në temperaturën -27 gradë celsius (-18 fahreneit). Një ndeshje që nisi në acar dhe përfundoi e mbuluar në dëborë. Rezultat? 3-3 dhe vendasit lu