Rezultate te kerkimit per termin: +Gattusos

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] gattusos / docs[0] 79 / hits[0] 99 /
Juventus mposht Milanin me ndihmën e arbitrit, Kean gjen sërish golin
  • 2019-04-06

Sfida nisi mjaft mirë për Milanin, që ishte rreshtuar mirë në fushë dhe tregoi një shpirt shumë të lartë gare, duke rrezikuar disa herë kuadratin bardhezi. Rasti më i mirë ishte ai i minutës së 34-t, kur një krosim i kthyer drejt zonës nga kuqezinjtë, u përplas në dorën e Alex

Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet
  • 2019-04-02

Për të tretën javë me radhë Milani nuk ia del të fitojë, teksa mbrëmjen e sotme nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Udineses në San Siro, rezultat ky që komplikon rrugëtimin për një vend në zonën Champions. Për këtë sfidë Gattuso kishte preferuar të ndryshojë skemë, d

Milani mposht Empolin, Piatek gjen sërish protagonist (Video)
  • 2019-02-23

Milani vijon me ritmin tejet pozitiv të paraqitjeve, teksa këtë fundjavë arriti të mposhtë Empolin me rezultatin 3-0 dhe ti afrohet sërish Interit në renditje. Kuqezinjtë e Gattusos zhbllokuan rezultatin në pjesën e parë me Paqueta, por goli u anulua nga Var për pozicion jashtë loje, d

Milani ia del në Bergamo, Piatek djeg Berishën dhe Gjimshitin
  • 2019-02-17

Në një fushë të vështirë si ajo e Bergamos, ku pak skuadra ia kanë dalë, Milani gjunjëzoi Atalantën, duke e mposhtur me rezultatin 1-3. Kuqezinjtë e Gattusos vijojnë me formën e mirë dhe me 3 pikët e marra në këtë transfertë përballë një rivali direkt, po fillojnë të konsoli

Paqueta-gol, Milani nuk bën shaka me Cagliarin
  • 2019-02-11

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në San Siro, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e dëshirë në këtë sfidë, duke e zhbllokuar takimin që në minutën e 12-të, pasi n

Sfida Champions Roma-MIlan mbyllet në barazim 1-1
  • 2019-02-04

Roma dhe Milani u ndanë në barazim 1-1 në supersfidën e javës së 22-të të Serisë A të zhvilluar në Olimpico, duke e bërë më pak të dhimbshme humbjen e Interit ndaj Bolognas. As verdhekuqtë e as kuqezinjtë nuk arritën të përfitonin në maksimum nga ndalesa e zikaltërve, që mbet