Rezultate te kerkimit per termin: +Gatvick

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] gatvick / docs[0] 2 / hits[0] 3 /
No Pic available
  • 2010-05-18

Angli, reja e hirit sot mbyllet Heathrou dhe Gatvick

Autori i Lajmit: Redaksia Londër – Hapësira ajrore britanike mund të mbyllet sërish ditën e stome për shkak të resë së hirit të vullkanit islandez. Si Heathrou ashtu edhe aeroporti tjetër i kryeqytetit britanik, Gatvick airports pritet të kenë vonesa të paktën deri të martën, sip

Rishfaqet hiri vullkanik në Evropë, ndërpriten mjaft fluturime ajrore
  • 2010-05-17

Rishfaqet hiri vullkanik në Evropë, ndërpriten mjaft fluturime ajrore

Belfast, 17 maj, NOA - Hiri vullkanik i Islandës i cili u shfaq para disa javësh në qiejt e Evropës dhe bllokoi mjaft fluturime të parashikuara në hapësirat e saj ajrore, ka nisur të krijojë sërish probleme. Kështu, autoritetet e aviacionit ajror në vende të ndryshme evropiane bë