Rezultate te kerkimit per termin: +Gaza

Meta: total 1000 / total_found 2351 / time 0.001 / keyword[0] gaza / docs[0] 2351 / hits[0] 4784 /
Përleshje në Gaza, ushtria izraelite vret 4 palestinezë (Foto)
  • 2019-03-31

Përleshje në Gaza, ushtria izraelite vret 4 palestinezë (Foto)

Tre demonstrues palestinezë u vranë gjatë përleshjeve me ushtrinë izraelite në pengesën mbrojtëse midis Gazës dhe shtetit hebre, me rastin e “Ditës së Tokës” dhe përvjetorit të “Marshimit të Kthimit”. Lajmi është raportuar nga agjencia Wafa, e cila gjithashtu

Raketa nga Gaza në Tel Aviv plagos 7 izraelitë
  • 2019-03-25

Raketa nga Gaza në Tel Aviv plagos 7 izraelitë

“Një sulm kriminal kundër Izraelit për të cilin do të reagojmë me forcë të plotë”. Kryeministri Benyamin Netanyahu u shpreh i indinjuar për raketën që u lëshua nga Gaza dhe që goditi një shtëpi në fermë në veri të Tel Avivit, ku shtatë vetë u plagosën. “Duke

Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)
  • 2019-03-08

Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)

Dhjetra militantë të Partisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të Roskovecit pasi kryeministri Edi Rama do të inspektojë investimet e kryera në këtë bashki. Protestuesit u kanë vënë flakën gomave për të mos lejuar kalimin e kryeministrit. Mes protestuesve është edhe ish-d

POKER POLITIK NË IZRAEL
  • 2018-11-17

POKER POLITIK NË IZRAEL

Izraeli ishte duke u përpjekur pas trazirave të përgjakshme në Gaza që të qetësonte situatën. Por zhvillimet po shkojnë drejt një krize të fortë qeveritare, pika kulmore e saj ishte dorëheqja e ministrit të Mbrojtjes, Avigdor Lierbaman të mërkurën. Teknikisht kryeministri Netanjahu

Shqipëria e treta për numrin e lartë të emigrantëve, 40% kanë ikur
  • 2018-11-14

Shqipëria e treta për numrin e lartë të emigrantëve, 40% kanë ikur

Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë që jeton brenda vendit, evidentoi Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në raportin e fundit të Tranzicionit 2019. Vendi ynë u rendit pas Gazës dhe Bosnjës,

No Pic available
  • 2018-11-14

Armëpushimi në Gaza, jep dorëheqjen ministri izraelit i Mbrojtjes

Ministri izraelit i mbrojtjes, Avigdor Lieberman dha dorëheqje pas vendimit të qeverisë për të pranuar një armëpushim për t’i dhënë fund përleshjeve me militantët palestinezë në Rripin e Gazës. Duke e cilësuar këtë veprim si dorëzim ndaj terrorit, Lieberman tha se partia e

Ndizet lufta, Izraeli bombardon stacionin televiziv në Gaza (Video)
  • 2018-11-13

Ndizet lufta, Izraeli bombardon stacionin televiziv në Gaza (Video)

Ushtria izraelite ka bombarduar studiot e stacionit televiziv Al-Aksa të drejtuar nga Hamasi në rripin e Gazës dhe lajmi është konfirmuar nga zyrtarët palestinezë dhe dëshmitarët okularë. Ndërkohë videoja e një shpërthimi të madh është postuar në internet dhe aty duket sesi hidhet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama