Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta +Republika

Meta: total 934 / total_found 934 / time 0.003 / keyword[0] gazeta / docs[0] 78056 / hits[0] 103014 / keyword[1] republika / docs[1] 10626 / hits[1] 14093 /
Erdogan po sillet si një rrugaç që kërkon bela me çdokënd
  • 2016-04-08

Erdogan po sillet si një rrugaç që kërkon bela me çdokënd

Nga Enver Robelli Rexhep Taip Erdoani është një burrë prej Turqie të cilit shpejt i prishet hatri. E kur i prishet hatri atij, atëherë duhet të dridhet toka. Për shembull Rexhës dhe Taipit të Turqisë i prishet hatri kur një gazetar e kritikon politikën e tij, kur një gazetë zbulon

Totozani letër Ramës: Të merren masa për pritjen e refugjatëve
  • 2016-04-07

Totozani letër Ramës: Të merren masa për pritjen e refugjatëve

Avokati i Popullit Igli Totozani i ka dërguar kryeministrit Edi Rama një rekomandim për trajtimin e krizës së refugjatëve. Përmes këtij dokumenti kërkohet marrja e masave të menjëhershme dhe të nevojshme për trajtimin në përputhje me instrumentet kombëtare e ndërkombëtare të fluks

Basha në Top Story: Nuk ulem në dialog me Ramën pa zbatuar vendimet e Kushtetueses
  • 2016-04-01

Basha në Top Story: Nuk ulem në dialog me Ramën pa zbatuar vendimet e Kushtetueses

Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ftuar në emisionin Top Story, në Top Channel i është përgjigjur letrës së kryeministrit Edi Rama për tu ulur në dialog të nivelit të lartë lidhur me reforma të rëndësishme si reforma në drejtësi. Basha tha se zbatimi i vendimeve të Gjykatës Kushtet

Basha: Nuk ulem në dialog pa zbatuar vendimet e Kushtetueses
  • 2016-04-01

Basha: Nuk ulem në dialog pa zbatuar vendimet e Kushtetueses

Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ftuar në emisionin Top Story, në Top Channel i është përgjigjur letrës së kryeministrit Edi Rama për tu ulur në dialog të nivelit të lartë lidhur me reforma të rëndësishme si reforma në drejtësi. Basha tha se zbatimi i vendimeve të Gjykatës Kushtet

Basha në Top Story: Sulem në dialog me Ramën pa zbatuar vendimet e Kushtetueses
  • 2016-03-31

Basha në Top Story: Sulem në dialog me Ramën pa zbatuar vendimet e Kushtetueses

Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ftuar në emisionin Top Story, në Top Channel i është përgjigjur letrës së kryeministrit Edi Rama për tu ulur në dialog të nivelit të lartë lidhur me reforma të rëndësishme si reforma në drejtësi. Basha tha se zbatimi i vendimeve të Gjykatës Kushtet

ATSH, si u ngrit Pallati i lajmeve te Blloku i kinezëve
  • 2016-03-26

ATSH, si u ngrit Pallati i lajmeve te Blloku i kinezëve

“Haber Saraj” – Në këtë rrëfim, ne do të përpiqemi të rikthejmë në vëmendjen e lexuesit të sotëm, atij të vitit 2016, siluetën e një pjese të historisë së Agjencisë Shqiptare të Lajmeve, të cilën po e quajmë, thjesht për figuracion, edhe Pallati i L

Tahiri: Kemi eksportuar luftëtarë të ISIS, mund të kthehen prapa
  • 2016-03-23

Tahiri: Kemi eksportuar luftëtarë të ISIS, mund të kthehen prapa

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri deklaroi sot se Shqipëria është po aq e rrezikuar sa vendet e tjera të rajonit nga terrorizimi, duke qenë se ka eksportuar luftëtarë të ISIS, çka sipas tij mbart edhe riskun se mund të rikthehen mbrapsht. Vitin e shkuar sipas Tahirit, në sajë të ndry