Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta +Republika

Meta: total 997 / total_found 997 / time 0.003 / keyword[0] gazeta / docs[0] 91488 / hits[0] 117158 / keyword[1] republika / docs[1] 11206 / hits[1] 14868 /
Gjiknuri i kërkon Hahn të ndërhyjë për zhbllokimin e interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë
  • 2017-02-09

Gjiknuri i kërkon Hahn të ndërhyjë për zhbllokimin e interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë

Me praninë e Komisionerit Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Johanes Hahn u zhvillua sot në Shkup të Maqedonisë ministeriali i gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Republika e Shqipërisë u përfaqësua nga Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri dhe zv/ministrja e Punëve

Rrëfimi i pabotuar/ Kadri Roshi: E nisa si pastrues banjosh e hamall që mbante thasë me çimento, dhe
  • 2017-02-08

Rrëfimi i pabotuar/ Kadri Roshi: E nisa si pastrues banjosh e hamall që mbante thasë me çimento, dhe

Aktori i madh shqiptar, Kadri Roshi, pak ditë më parë shënoi 10-vjetorin largimin nga kjo jetë. Përvejtori i largimit të tij u kalua disi në heshtje, për shkak të vdekjes së shkrimtarit Dritëro Agolli. Por gazeta Shekulli ka sjellë sot një rrëfim të pabotuar më parë, të aktori

No Pic available
  • 2017-02-02

Përshtypje të pashlyeshme nga takimi me Mato Matën

– Kalojnë minatorët, hiqni kapelen!, Xhevahir Spahiu – Nga Edmond Ismailati Memaliaj është qyteti i banuar kryesisht nga familjet e minatorëve dhe punëtorëve që përlesheshin çdo ditë me thellësitë e nëntokës, si heronj të vërtetë. Disa prej këtyre heronjëve të nënto

Shkodër, tentoi të korruptojë doganierin; arrestohet 36-vjeçari
  • 2017-02-01

Shkodër, tentoi të korruptojë doganierin; arrestohet 36-vjeçari

Goditet një tjetër rast mitdhënie nga Policia Kufitare në Muriqan, Shkodër. Tenton të korruptojë punonjësin e Policisë Kufitare duke i futur në brendësi të pasaportës 20 , arrestohet 36-vjeçari. Në pranga ka rënë shtetasi Skënder Mejdani, 36 vjeç, banues në Tiranë Ky shtetas më

Nikoll Lesi tregon si ka paguar Arben Ristanin për të liruar Frangajn dhe Lekën, nga burgu i Berishës
  • 2017-01-31

Nikoll Lesi tregon si ka paguar Arben Ristanin për të liruar Frangajn dhe Lekën, nga burgu i Berishës

Nikollë Lesi, botues i gazeta Koha Jonë ka nxjerrë në treg librin me kujtime Kështjella e Medias. Krijimi i gazetës, vazhdimësia e saj, burgosja e gazetarëve, dhuna dhe djegia e gazetës, takimet, gazetaët, situatat, lufta me pushtetin e për pushtetin, duke pasur si aktorin kryesor, n

Tentuan të korruptojnë punonjësit e policisë, arrestohen 3 persona
  • 2017-01-30

Tentuan të korruptojnë punonjësit e policisë, arrestohen 3 persona

Policia e shtetit, gjatë 12 orëve të fundit ka goditur 3 raste të mitëdhënie duke vënë në pranga tre persona në Durrës, Kukës dhe Kavajë. Konkretisht, policia kufitare e Durrësit ka arrestua shtetasin T., 32 vjeç, banues në Lushnje pasi ka tentuar të korruptojë punonjësin e Polici

Ikja e Manjanit, Ben Blushi: Meta iu nështrua Ramës
  • 2017-01-30

Ikja e Manjanit, Ben Blushi: Meta iu nështrua Ramës

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka thënë se ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka thënë të vërtetë, duke iu referuar shpërthimit të këtij të fundit pas shkarkimit nga ana e kryeministrit Rama. Ylli Manjani tha të vërtetën prandaj u shkarkua. Njerëzit që e hoqën janë prapë bashkë