Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta +Tribuna

Meta: total 599 / total_found 599 / time 0.002 / keyword[0] gazeta / docs[0] 78056 / hits[0] 103014 / keyword[1] tribuna / docs[1] 3939 / hits[1] 5160 /
Avramopulos nuk e di datën e liberalizimit të vizave për Kosovën
  • 2016-03-12

Avramopulos nuk e di datën e liberalizimit të vizave për Kosovën

Komisioneri Evropian për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos, shprehet i gatshëm të vizitojë Kosovën për të vlerësuar progresin e autoriteteve në përmbushjen e kërkesave të pazgjidhura dhe të shohë mundësinë për të punuar me Kosovën në këtë fazë

Konfirmon Krasniqi: Ka marrë fund gazi lotsjellës (Video)
  • 2016-03-09

Konfirmon Krasniqi: Ka marrë fund gazi lotsjellës (Video)

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka deklaruar se periudhës së gazit lotsjellës në Kuvend i ka ardhur fundi. Në emisionin "Republika" me Dardan Gashin, Krasniqi ka thënë se gazi ka qenë një mjet që opozita ka përdorur për të ndaluar marrëveshjet,

Rama: Referendum për mandatin tim, ta vendosin të gjithë socialistët
  • 2016-03-09

Rama: Referendum për mandatin tim, ta vendosin të gjithë socialistët

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij para Asamblesë së Partisë Socialiste, e mbledhur mesditën e sotme, ka pranuar se statuti i PS nuk është respektuar lidhur me zgjedhjen e tij si kryetar, por ka shtuar se mandati i tij, i fituar sipas parimit 1 anëtar-1 votë nuk mund të rinovohe

Skamja e familjes Makolli: Nga myku në shtëpi, i vdiq djali tetëvjeçar (Video)
  • 2016-02-14

Skamja e familjes Makolli: Nga myku në shtëpi, i vdiq djali tetëvjeçar (Video)

Familja 5-anëtarëshe Makolli nga Prishtina, jeton në kushte të vështira. Ata banojnë në shtëpinë e një pjesëtari të komunitetit rom. Të ftohtët dhe gjendja e rëndë sociale i shoqëron ata vit pas viti. Nëna e tre fëmijëve, Sahadete Makolli, thotë se këto kushte kanë bërë që

Ja në cilin raund pritet të zgjidhet Thaçi president
  • 2016-02-09

Ja në cilin raund pritet të zgjidhet Thaçi president

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, pritet të zgjidhet president në raundin e tretë të votimit. Kështu ka bërë të ditur një burim brenda koalicionit qeveritar. Sipas këtij burimi, ka një ujdi që në dy raundet e para shumica e deputetëve të LDK-së do të votojn

No Pic available
  • 2016-01-16

Një fragment nga libri i ri i gazetarit Nikoll Lesi

Që në numrin e parë të datës 4 janar gazeta doli me një titull të madh në krye të të faqes të parë: Gjallica stop dy javë. Dhe, sikur të ishte Kasandra për sa do të ndodhte në muajt e mëvonshën Skënder Minxhozi paralajmëron me një shkrim më gërma të zeza, në faqen  katër,

Sfidat e Luginës së Preshevës gjatë vitit 2015 (Video)
  • 2016-01-02

Sfidat e Luginës së Preshevës gjatë vitit 2015 (Video)

Shqipëria verilindore, Kosova Lindore, apo Lugina e Preshevës që është nën sovranitetin e Serbisë, është ndarë nga Kosova me 1945 nga komunistët jugosllavë, si shkëmbim territoresh në veri të Kosovës me Leposaviqin dhe Zubinpotokun. Por, ndër vite asnjëherë nuk arriti që popullsi