Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta +Tribuna

Meta: total 615 / total_found 615 / time 0.002 / keyword[0] gazeta / docs[0] 91488 / hits[0] 117158 / keyword[1] tribuna / docs[1] 4066 / hits[1] 5332 /
Skënderbeu thyen Korabin falë të zakonshmit Salihi
  • 2017-02-06

Skënderbeu thyen Korabin falë të zakonshmit Salihi

Skënderbeu i jep vazhdimësi fitoreve në këtë fillim të vitit 2017, duke mposhtur minimalisht edhe Korabin në Elbasan Arena. Suksesi i korçarëve u vendos nga 11 metërshi i shënuar nga i rikthyeri Hamdi Salihi, pas një paraqitje që nuk ishte në nivelin e pretenduar. Mungesat binin në sy

No Pic available
  • 2017-01-13

Jorgos Papandreu rikthehet te PASOK-u

Ish kryeministri i Greqisë Jorgos Papandreu ka njoftuar bashkimin e partisë së tij, Lëvizja e Socialistëve Demokratë (KIDISO), me PASOK-un, që Papandreu e drejtoi për tetë vjet, nga 2005 deri në 2012. Vendimi u njoftua pas takimit që ai zhvilloi me kryetaren e PASOK-ut, Fofi Genimata. Në

Cana, rikthim si legjendë në stadiumin Velodrome
  • 2016-12-19

Cana, rikthim si legjendë në stadiumin Velodrome

Lorik Cana në Marsejë është një legjendë. Ish-kapiteni I kombëtares këtë fundjavë u rikthye sërish në Velodrome dhë tifozët treguan se për ta mbetet i paharruar. Loriku këtë të dielë ishte I ftuar nga klubi marsejez bashkë me emra të të tjerë të njohur si Papen, Boli, Angloma

Tifozët Kuqezi: Nuk kthehemi në stadium
  • 2016-11-17

Tifozët Kuqezi: Nuk kthehemi në stadium

Tifozët kuqezi nuk do të rikthehen në stadium. Pavarësisht letrës së hapur nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit, zemra e tifozerisë shqiptare kërkon respekt dhe heqjen e masave drastike nga ana e policisë në dëm të tyre. Disa prej drejtuesve të tifogrupit të Kombëtares Shqipta

LETRA/ Rama sqaron akuzat për Ethem Rukën dhe replikon me Panoramën: Duhet tju vijë zor që merreni me një budallallëk me brirë
  • 2016-11-16

LETRA/ Rama sqaron akuzat për Ethem Rukën dhe replikon me Panoramën: Duhet tju vijë zor që merreni me një budallallëk me brirë

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar akuzat ndaj ish-ministrit Ethem Ruka, për të cilin me humor tha nga Nju Jorku se i kishte vjedhur pikturat. Ai ka replikuar me gazetën Panorama me anë të një letre, duke qenë se kjo gazetë ishte hapur pikërisht me këtë gjë. Më poshtë letra për gaze

Skënderbeu akuzon Partizanin: Dështoi në organizimin e ndeshjes
  • 2016-10-31

Skënderbeu akuzon Partizanin: Dështoi në organizimin e ndeshjes

Klubi i Futbollit Skënderbeu reagon në lidhje me ngjarjet e ndodhura në Elbasan Arena gjatë sfidës së javës së 9 të Kategorisë Superiore. Në deklaratën e publikuar në faqen zyrtare, klubi korçar e drejton gishtin e akuzës ndaj Klubit të Partizanit,  duke e cilësuar dështim aspekti

No Pic available
  • 2016-07-30

Haqif Mulliqi: Jeta ime mes lumturisë dhe zhgënimeve

Intervistë me dramaturgun Haqif Mulliqi TRIBUNA:  Cila është ideja jote për lumturinë? HAQIF MULLIQI: Aristofani e ka thënë me një rast se nuk ekziston në botë një njeri i cili është përgjithmonë i lumtur. Mbase edhe kishte të drejtë. Besohet se as budallai nuk është përjetësis