Rezultate te kerkimit per termin: +Gazetar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.155Z

Meksik, vritet nj gazetar

Një gazetar është marrë peng dhe është vrarë me pistoletë në kokë në veri të Meksikës, duke e çuar në nëntë numrin e njerëzve të informacionit të vrarë në vend që prej fillimit të 2010-ës. Lajmin e ka bërë të ditur policia.Marco Aurelio Martinez Tijerina, 45 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.263Z

Ramadan Muja fyen gazetarët

Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja nuk është i kënaqur me mënyrën e raportimit të mediave. Ai ka shfrytëzuar të enjten debatin publik me qytetarë për të ofenduar e akuzuar gazetarët e mediave. “Ju po i dredhoni informacionet e vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.620Z

Bloger apo gazetar?

Nga Aurora Allushaj A mund të quhet një bloger gazetar?  Për t’iu përgjigjur kësaj pyetje duhet kuptuar se si po ndryshon bota e informacionit dhe si pasojë, si duhet të sillet një i ri i cili ka për qëllim të ndërmarrë këtë profesion.. Blogerët kanë etikë profesionale njës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.756Z

Siri, vritet një gazetar anti-qeveritar

Gazeta ShqipVritet një gazetar sirian, mbështetës i revoltës anti-regjim. Musaab al Awdallah, i cili prej vitesh punonte në një të përditshme pro-qeveritare, është vrarë sot nga mbështetësit e presidentit Bashar al Assad. Lajmi është konfirmuar nga dëshmitarët lokalë të cituar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.325Z

Konkurs për gazetar

Gazeta "Zëri" kërkon një gazetar/e për rubrikën e Kulturës. Aplikacionet mund të dërgohen në redaksinë e të përditshmes "Zëri" dhe nëpërmjet [email protected] dhe në [email protected] Aplikacionet pranohen deri më 02.04.2015.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.111Z

Kosove sa e veshtire te jesh gazetar

Puna e gazetarëve në Kosovë po bëhet gjithnjë e më e vështirë. Institucionet po bëhen më hermetike në dhënien e informacioneve ndërsa në shumë prej tyre, duke filluar nga Këshilli i Ministrave, mungon edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.574Z

ISIS ekzekuton 4 gazetarë

Xhihadistët e IS-it i kanë dorëzuar trupat e të vrarëve tek autoritetet shëndetësore lokale irakiane. Grupi xhihadist “shtet islamik”, në qytetin verior të Irakut, Mosul ka ekzekutuar katër gazetarë, njofton DPA, duke cituar banor&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama