Rezultate te kerkimit per termin: +Gazetari

Meta: total 1000 / total_found 11369 / time 0.005 / keyword[0] gazetari / docs[0] 11369 / hits[0] 19031 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Ne Elbasan pezullohet numërimi në pallatin e sportit

Në Elbasan është pezulluar procesi i numërimit në pallatin e Sportit “Tomorr Sinani”.   Këtu po numërohen KZAZ nr 47, 48 dhe 50. Shkak është bërë prania e shumë personave, mes tyre dhe personave të paautorizuar. Madje dy policë që ishin në detyrë pasi lejuan të fut

No Pic available
  • 2017-06-26

Ne Elbasan numërohen kutitë e para, Peqinin e mori PDIU

Në  Elbasan procesi i numërimit ka nisur me vonesë. Deri në orën 13: 40 janë numëruar vetëm 28 kuti nga 234 kuti votimi që janë gjithsej. Procesi i numërimit u pezullua për 1 orë në pallatin e Sportit “Tomorr Sinani”.  Këtu po numërohen KZAZ nr 47, 48 dhe 50. Sh

Sarandë, digjen tre automjete, njëra e komisionerit të LSI
  • 2017-06-25

Sarandë, digjen tre automjete, njëra e komisionerit të LSI

Tre automjete janë përfshirë nga flakët gjatë natës në Sarandë, ku njëra është shkrumbuar terësisht. Ngjarja raportohet se ka ndodhur rreth orës 03:13 në fshatin Shëndëlli, Konispol. Gazetari jonë Geraldi Bregu raporton se makinat janë të komisionerit të LSI-së, i cili pretendon

No Pic available
  • 2017-06-25

Disa incidente në Durrës, në një QV kërkohet të anulohet votimi

Gazetari i Ora News Leonidha Musaj informon për incidente të vogla në disa QV të Durrësit. Ndërkohë në një QV është ndërprerë votimi. Në lagjen nr 8 të qytetit të Durrësit, është ndërprerë procesi i votimit. Komisioneri i PD-së ka tjetër emër në listë e tjetër është para

Votohet, raportohen incidente të vogla. Mbledhja e parë e KQZ
  • 2017-06-25

Votohet, raportohen incidente të vogla. Mbledhja e parë e KQZ

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Me përjashtim të problemeve të vogla procesi i votimit ka nisur normalisht. Kryeministri Edi

No Pic available
  • 2017-06-25

Zgjedhjet nisin me probleme, mungesë komisionerësh, vulash e votim familjar

Proçesi zgjedhor nisi me probleme në disa qendra votimi në vend. Kështu në Kamëz u raportua për mungesën e dy komisionerëve të Partisë Demokratike si dhe mungesa e proceverbalit përkatës. Anëtarët e Komisinonit atje thanë se janë në pritje të zëvendësimit të komisionerëve. Nd

Shqiptarët zgjedhin: Raportohen incidente të vogla, Vlahutin në Bradashesh
  • 2017-06-25

Shqiptarët zgjedhin: Raportohen incidente të vogla, Vlahutin në Bradashesh

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Me përjashtim të problemeve të vogla procesi i votimit ka nisur normalisht. Kryeministri Edi