Rezultate te kerkimit per termin: +Gazprom

Total: 735
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.210Z

Sanksionet Gazprom paralajmeron pasoja

Gjiganti rus i gazit, Gazprom, që siguron rreth 30 përqind të sasisë së gazit që konsumohet në Europë, paralajmëroi se të tjera sanksione të Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkuara mund të çorodisin eksportet dhe gjendjen f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.562Z

Dështojnë negociatat Gazprom-Naftogaz

Autori i Lajmit: red. Kanë përfunduar pa rezultat bisedimet ndërmjet monopoleve të gazit rus dhe ukrainas Ashtu siç ishte parashikuar, dështuan negociatat ndërmjet gjigantit rus të gazit “Gazprom” dhe atij ukrainas “Naftogaz”. Përfaqësuesit e dy kompanive u takuan dhe biseduan p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.219Z

BE e akuzon kompaninë Gazprom për monopolizim

Rregullatorët e BE po përgatiten të akuzojnë monopolin rus të eksportit të gazit Gazprom për abuzime me pozitat e tij dominuese në Europën Qendrore dhe Lindore, bëri të ditur shefi i BE-së kundër monopoleve gjatë së enjtes, një lëvizje që mund të çojë në një gjobë prej 11 mil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.450Z

Gazprom interesohet per Albpetrol

Në radhën e kompanive që janë të interesuara të blejnë Albpetrolin shqiptar, të vogla apo të mëdha, është edhe e kompania e famshme ruse, GAZPROM. Interesi i kësaj kompanie për tregun shqiptar të naftës dhe të gazit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.807Z

Lituania padit Gazprom-in

Lituania vendosi të hapë një padi ndaj “Gazprom”-it, duke kërkuar një dëmshpërblim prej 1,9 miliardë dollarësh, për shitjen e gazit me një çmim më të lartë se vlera e tregut në mënyrë të padr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.718Z

Gazprom qeteson Europen

Drejtuesit e larte te kompasine shteterore Ruse Gazprom , kane siguruar vendet Europiane se nuk do te preken nga ndermprerja e furnizimit me gaz te Ukraines.Rusia vetem nje dite pare vendosi qe te mos dergoje me gaz ne ish Republiken sovjetike , me arsyetimin e mos shlyerjes se faturave te prapa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.920Z

Milan, Gazprom kerkon 30 % te aksioneve

Milani mund te dale nga tuneli i erret pasi arkat mund te mbushen nga gjigandi rus i gazit, Gazprom. Kolosi rus ka ne plan te bleje 25-30 % te aksioneve te shoqerise kuqezi, te cilat arrijne vleren 150-180 milione euro. Lajmin e ben te ditur gazeta italiane "La Gazzetta dello Sport

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama