Rezultate te kerkimit per termin: +Gazpromit

Total: 127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.817Z

Iluzione te Shkupit me adrenalinen e Gazpromit

I pazakonte ishte entuziazmi i presidentit te Maqedonise i kryeministrit dhe i ministrit te Financave pas bisedimeve me delegacionin e .kompanise se madhe shteterore ruse te gazit Gazprom ku sipas komunikates se presidences maqedonase me 1 tetor u diskutuan kushtet teknike dhe ekonomike per perfshir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.301Z

Bie 5 fish fitimi i Gazpromit

Gjiganti rusi i gazit, Gazprom, deklaroi se fitimet për tremujorin e parë të vitit 2009 ishin 33 miliard rubla (1 miliard dollarë), pra pesë herë më pak se e njëjta periudhë një vit më parë. Ndërkohë që prodhuesi i dytë për nga madhësia në Rusi, NOVATEK, deklaroi se fitimet i kish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.537Z

Kirgizstani i shet kompaninë e gazit Gazpromit rus

Kirgizstani është e gatshme t`i shesë 75 për qind të kompanisë së saj të gazit "Gazpromit" rus. Agjencitë e lajmeve thonë se marrëveshja është arritur në një takim të kryeministrit rus, Vladimir Putin, dhe Alma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.627Z

BE, akuza ndaj Gazpromit për shkelje të ligjeve anti-monopol

Bashkimi Evropian e ka akuzuar gjigandin rus të energjisë Gazprom për shkelje të rregullave anti-monopol, një veprim që mund t'i përkeqësojë më tej tensionet mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian. Komsionerja e BE-së për Konkurrencën, Margrethe Vestager, e bëri të njohur akuzën ndaj Ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.487Z

Europa, në kthetrat e Gazpromit

Rusia po e ndërton pozicionin e saj, atë të furnizuesit të pa konkurrencë të Europës me gaz nëntokësor. Me ndërtimin e Rrjedhës Jugore, Moska po e zvogëlon djeshëm varshmërinë e saj nga shteti transit - Ukraina, dhe po e rrënon në themel projektin evropian Nabucco. Vladimir Putin er

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.728Z

Rusia Ukriana vleresojne asetet e energjise

Gjiganti rus i energjise Gazprom tha sot se firmat ruse dhe ukrainase te energjise i kane vleresuar asetet e tyre qe do te perbejne shtyllen kryesore te sipermarrjes se tyre te perbashket ne te ardhmen. Kreu i Gazpromit Aleksej Miller tha se palet kane rene dakord qe te fillojne vleresimin e aset

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.719Z

Moska: Furnizimi me gaz, sapo Ukraina të plotësojë kushtet

Moskë -Grupi rus i Gazpromit do të rifillojë furnizimin me gaz për Evropën sapo Ukraina t'u nënshtrohet kushteve ruse për mbikëqyrjen e transitit të gazit, deklaroi sot zëdhënësi i kryeministrit rus, Vladimir Putin. Ndërkohë, monopoli rus i eksportit të gazit "Gazprom" bëri të ditu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama