Rezultate te kerkimit per termin: +Gedafit

Meta: total 660 / total_found 660 / time 0.000 / keyword[0] gedafit / docs[0] 660 / hits[0] 1296 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Policja e plagosur në protestë, Berisha: Ndrikull! Balla: Sulm i turpshëm
  • 2018-11-22

Policja e plagosur në protestë, Berisha: Ndrikull! Balla: Sulm i turpshëm

Policja e plagosur në protestën e sotme para Kuvendit, ka futur në sherr, polemika dhe akuza të ndërsjella ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kreun e grupit parlamentar socialist, Taulant Balla. Berisha, në një postim në Facebook, ka sulmuar sot policen e cila gjatë protestës humbi gishtat

No Pic available
  • 2017-01-22

Iluzioni Obama dhe cikloni Trump

Nga Gjergji Kajana Në Amerikë e botë gjasat më të mëdha janë që presidenca Trump të rrëzojë trashëgimitë e presidencës Obama. Mes të tjerave, manjati i zgjedhur president ka shpallur se do të rrëzojë shtrirjen e asistencës shëndetësore të paraardhësit (Obamacare), do të shtri

Mbështetësit e Gedafit dorëzohen, lirohen pengjet e avionit libian
  • 2016-12-23

Mbështetësit e Gedafit dorëzohen, lirohen pengjet e avionit libian

Një avion i linjës Afriqiyah Airways me 118 persona në bord u mor peng për 4 orë nga dy persona të paidentifikuar në Maltë pas uljes të detyruar. Pas ndëhyrjes së negociatorëve, pengmarrësit janë dorëzuar dhe të gjitha pengjet janë liruar bëjnë me dije mediat malteze. Policia ka a

Corriere de la Sera: Nga Verona në Tiranë, modeli i suksesshëm i diferencimit të mbetjeve
  • 2016-12-14

Corriere de la Sera: Nga Verona në Tiranë, modeli i suksesshëm i diferencimit të mbetjeve

Luca Predomo ka një vit që udhëton, itinerari është gjithmonë i njëjti: Verona-Tiranë. E ardhmja e tij do të jetë me shumë gjasa në Shqipëri. Si mund të lërë një i ri Italinë për Shqipërinë? Sepse atje ka më shumë dëshirë për të bërë gjëra përgjigjet i sigurt. Në fakt

Misteret e çështjes Gedafi. Naftë, dollarë, flori dhe pranverë arabe. Zbulimet e fundit nga emailet e Hilari Klintonit
  • 2016-04-07

Misteret e çështjes Gedafi. Naftë, dollarë, flori dhe pranverë arabe. Zbulimet e fundit nga emailet e Hilari Klintonit

Deklasifikimi i emaileve të shkëmbyer mes Hilari Klintonit dhe këshilltarit të saj të besuar, Sid Blumenthal, ndihmon për të kuptuar arsyet për të cilat SHBA, Franca dhe Britania e Madhe nisën, në vitin 2011, luftën për të vrarë Gedafin Groposur mes mijëra faqeve të korrespondenc

Labirinti sirian, refugjatët dhe Shqipëria
  • 2016-03-16

Labirinti sirian, refugjatët dhe Shqipëria

Nga Gjergji Kajana Pas historisë së pakryer me armët kimike të Asadit në vjeshtën 2013, Shqipëria përgatitet të ketë të bëjë drejtpërsëdrejti me krizën siriane: në prani të kufirit me Greqinë të paktën dhjetëra refugjatë shpresojnë të hyjnë në vendin e shqiponjave për të