Rezultate te kerkimit per termin: +Genc +Ruli

Total: 3195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.192Z

Tërhiqet nga politika Genc Ruli

Genc Ruli, një nga themeluesit e Partisë Demokratike është tërhequr nga politika. Ai i ka kërkuar zyrtarisht kreut të PD, Lulzim Basha që të mos e kandidojë për deputet. Genc Ruli përveç deputetit, ka mbajtur edhe disa poste ministror. Ai ka qenë Ministër i Bujqësisë, Ushqimit dhe M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.521Z

Genc Ruli në udhëkryq

Genc Ruli do të ishte një politikan jo nuhatës po të mos pikaste se shqiptarët, do të vijonin të kishin të njëjtin besim te politika dhe politikanët, siç po ndodh me britanikët që votuan për daljen nga BE-ja, amerikanët që mbështesin Donald Trump apo Pesë Yjet që fituan Romën. I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.889Z

Genc Ruli padit për shpifje deputetin Sajmit Tahiri

TIRANE- Ministri i Bujqësisë, Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit, Genc Ruli padit deputetin e Partisë Socialiste, Sajmir Tahiri. Padia e depozituar në Gjykatën e Tiranës, vjen disa ditë pasi deputeti Sajmir Tahir akuzoi ministrin, Genc Ruli se është i përfshirë në kontrabandën e mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.038Z

Genc Ruli nën hetim, gati akuza për shpërdorim detyre

Share Ministri mori atributet e Kuvendit kur ishte në krye të ministrisë së Ekonomisë, duke ndryshuar kontratën koncensionare për minierën e Bulqizës. Ruli u fali atyre penalitetet për mungesën e investimeve duke hapur një varr që nuk po mbyllet ende   Proku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.829Z

FOTO LAJM/ Kur Genc Ruli flet për zemrat e ndezura

Kandidati i Partisë Demokratike për qarkun e Gjirokastrës, Genc Ruli, duke folur në Luftinjë të Tepelenës, tha se ata nuk lypin vota, pasi zemrat e ndezura zjarr flasin për fitoren e PD-së. Ky është një rast i zemrave të ndezura zjarr.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.435Z

Felaj: Genc Ruli shkeli ligjin

Kompania pas së cilës qëndron bashkëshorti i deputetes demokrate Rajmonda Bulku, figuron të jetë firma që Genc Ruli, ka favorizuar për të fituar të drejtën e dhënies me koncesion për ndërtimin e hidrocentraleve mbi lumen Benc Progonat të rrethit të Tepelenës. Ky është fakti i pub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.038Z

Genc Ruli nën hetim, pritet firma e Ina Ramës

Genc Ruli / Foto LSA Flamur Vezaj Task-Forca e prokurorisë së Tiranës, pas administrimit në dosjen hetimore të letër-porosive të ardhura nga autoritete e drejtësisë italiane dhe austriake mbi të dhënat e ish-kompanisë DARFO që tashmë ka marrë emrin ACR dhe mënyrën se si është krij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama