Rezultate te kerkimit per termin: +Gener

Meta: total 174 / total_found 174 / time 0.000 / keyword[0] gener / docs[0] 174 / hits[0] 315 /
Stefano Boeri do ndërtojë të parin Pyll Vertikal të Tiranës (Foto)
  • 2019-03-07

Stefano Boeri do ndërtojë të parin Pyll Vertikal të Tiranës (Foto)

Arkitekti italian Stefano Boeri ka dizenjuar tashmë një Pyll Vertikal për një shumëkatësh në Tiranë, që do të mbushet me bimë dhe lule shumëngjyrëshe. I quajtur Pylli Vertikal i Tiranës, ndërtesa me fasadë prej xhami, do të ketë ballkone me gjelbërim plot aromë dhe do të mbajë

No Pic available
  • 2019-01-09

Unaza e re, DH Albania u favorizua nga institucionet

Në Shqipëri zbulohen detaje të tjera lidhur me kompaninë DH Albania e cila fitoi garën për ndërtimin e një pjese të Unazës së Re në Tiranë, duke përdorur dokumente të falsifikuar të një kompanie amerikane Dunwel Haberman. Zëri i Amerikës ka siguruar informacione që dëshmojnë se

No Pic available
  • 2018-12-25

Rritet vlera e kontratës PPP për Thumanë -Kashar, shkon në 440 mln euro 

Teksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket se është cenuar rëndë prej shifrave të ndryshme që jepen për koston e një projekti në dokumentet zyrtare. Sipas relacionit që shoqëron buxhetin 2019, qeveria raport

No Pic available
  • 2018-11-09

Fillon puna për ndërtimin e Bypass-it të Vlorës

Qeveria ka firmosur kontratën me një kompani private për nisjen e punimeve  për ndërtimin e Bypass-it të Vlorës. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri nëpërmjet një postimi në Facebook. Kontrata ka vlerën e financimit prej

No Pic available
  • 2018-10-30

Koncesioni u dyfishua, Kashar-Rrogozhinë 670 mln euro për 44 km rrugë

44 kilometrat e rrugës së re Kashar-Rrogozhinë nga 330 milionë euro që ishte planifikuar kosto në relacionin e buxhetit të vitit 2018 u rrit në 670 milionë euro ne vitin 2019. Dyfishimi i vlerës bën që vetëm për 64 kilometra rrugë, nga Thumana në Rrogozhinë kosto që duhet paguar n

PS: Basha e ka vënë partinë në shërbim të familjes
  • 2018-09-28

PS: Basha e ka vënë partinë në shërbim të familjes

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati akuzoi sot kreun e PD se në listën e biznesnëve që ka sulmuar janë dhe kompani që kanë dhënë miliona lekë për familjarët e tij. Deklarata e plotë për media e deputetit të Partisë Socialiste, Ervin Bushati: Lulzim Basha po përpiqet të he

PD: Spiropali gënjen që të mbrojë pasurinë e saj
  • 2018-09-27

PD: Spiropali gënjen që të mbrojë pasurinë e saj

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri deklaroi të enjten se Elisa Spiropali iu shtua sot listës së shërbëtoreve të oborrit të Edi Ramës për të sulmuar me të pavërteta opozitën, në mënyrë që të mbrojë pasurinë e saj personale. Pas rastit të kompanisë Gener 2, deputet