Rezultate te kerkimit per termin: +Gentian +Hoxha

Meta: total 587 / total_found 587 / time 0.001 / keyword[0] gentian / docs[0] 4964 / hits[0] 7057 / keyword[1] hoxha / docs[1] 29350 / hits[1] 60188 /
Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit
  • 2019-02-05

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit

I shtrirë në disa qytete të Shqipërisë dhe në bashkëpunim me persona të tjerë në Greqi, grupi që falsifikonte dokumente dhe trafikonte në mënyrë të paligjshme klandestinë kishte klientë edhe në Lindjen e Mesme dhe Kinë. Ndërkohë që 32 personat e vënë nën masë sigurimi nga K

No Pic available
  • 2018-10-07

Nis Maratona e Tiranës. Rrugët të bllokuara nga ora 05:00 deri në 14:00

Edicioni i tretë i Maratonës së Tiranës do të presë sot rreth 5 mijë vrapues nga e gjithë bota, të cilët kanë nisur garimin në orën 09:00. Për zhvillimin e maratonës është bllokuar lëvizja në disa akse kryesore të qytetit që prej orës 05:00. Përshkrimi i itinerarit të vrapues

Hetimet, zbardhen dëshmitë që prangosën djalin e deputetit
  • 2018-10-01

Hetimet, zbardhen dëshmitë që prangosën djalin e deputetit

Dëshmitë e Xhisiela Malokut dhe Rrexhep Rrajas, por edhe përgjimet ambientale që i ka bërë Prokuroria, çuan në pranga djalin e deputetit socialist. Në vendimin e Gjykatës thuhet se rraja e ka dhunuar fizikisht dhe e pa përndjekur ish-të dashurën e tij. Prokuroria e Krujës ka vërtetuar

Mësohen emrat e Prokurorëve të çështjes Shullazi
  • 2018-09-21

Mësohen emrat e Prokurorëve të çështjes Shullazi

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen Shullazi. Jo zyrtarisht, Top Channel me anë të gazetares Anila Hoxha, ka mësuar se dy prokurorët e kësaj çështje janë kryeprokuroren e Krimeve të Rënda,

Dosja Xibraka/ Lirohet nga burgu Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit
  • 2018-09-18

Dosja Xibraka/ Lirohet nga burgu Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit

Ermal Hoxha, nipi i diktatorit Enver Hoxha është liruar nga burgu tre vjet pas dënimit për akuzën e trafikut të drogës në tentativë. Mësohet se Hoxha është liruar me kusht dhe se ai e ka lënë qelinë ditën e premte me 14 shtator. Ai u kap pas një operacioni të policisë në Xibrakë

No Pic available
  • 2018-06-20

Pikëpyetje për pastërtinë e figurës. KPK vendos nesër për gjyqtarin Toska

Seancat për të dy ishin planifikuar të zhvilloheshin sot dhe kështu ndodhi. I pari që doli para trupës së KPK-së ishte prokurori i Apelit të Tiranës, Gentian Trenova, i cili ngeci në sitën e Vettingut, duke mos u rikonfirmuar në detyrë. Fatin e tij duket se do ta ketë edhe gjyqtari i

Shpërthimi në Tiranë, Corriere: Laborator për celularët-bombë
  • 2018-03-16

Shpërthimi në Tiranë, Corriere: Laborator për celularët-bombë

Gazeta e përditshme prestigjioze, Corriere della Sera i ka kushtuar një shkrim, rastit më të fundit në Shqipëri ku një punonjës në një dyqan celularësh mbeti i plagosur si pasojë e një shpërthimi pasi dyshohej se po montonte një bombë në celular. Media italiane ngre alarmin se qindr