Rezultate te kerkimit per termin: +Geo

Meta: total 145 / total_found 145 / time 0.000 / keyword[0] geo / docs[0] 145 / hits[0] 217 /
Georgina, lot në tribuna dhe postim emocionues për CR7 (Foto)
  • 2019-03-13

Georgina, lot në tribuna dhe postim emocionues për CR7 (Foto)

#td_uid_1_5c8973ef56669 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/10907986-6801811-Cristiano_Ronaldo_s_girlfriend_Georgina_Rodriguez_cries_tears_of-m-49_1

Taksë e re për koncesionet. Do aplikohet në rastet e shitjes së aksioneve
  • 2018-10-08

Taksë e re për koncesionet. Do aplikohet në rastet e shitjes së aksioneve

Qeveria ka përfshirë në paketën e re fiskale një ndryshim ligjor, i cili synon të taksojë fitimin që kompanitë e huaja realizojnë nga shitja e koncesioneve shqiptare. Vendimi vjen pas disa shitjeve të bujshme të kontratave më të mëdha koncesionare në vend, ku qeveria ka humbur mili

No Pic available
  • 2018-07-04

Një francez ekspozon në kryeministri

FUNDI. FILLIMI Shqipëria 1981 1991, quhet ekspozita e fotografit të njohur francez Michel Setboun e cila do të hapet më 6 korrik në Qendrën për Hapje dhe Dialog në Kryeministri. Kjo është ekspozita e parë e madhe retrospektive e këtij artisti dhe foto-reporteri në Shqipëri dhe fokuso

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri
  • 2017-10-01

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri

  Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në vend dhe grupet sipas qarkullimit vjetor për vitin 2016. Si ka ndryshuar renditja në dekadën e fundit. Hyrjet dhe daljet e mëdha në vite dhe moda e fundit e kompanive që, aktivitetin e vetëm, kanë faturimet. Si po kthehet gradualisht Shqip

No Pic available
  • 2017-06-25

Arrin në 148 numri i të vdekurve nga zjarri në Pakistan

Ka arritur në 148 numri i personave të vdekur në Pakistan pasi një kamion cisternë u përmbys në një autostradë, në jugperëndim të qytetit Multan. Personat ishin duke u munduar të merrnin karburantet nga rrjedhjet e kamionit. Policia u mundua që të lokalizojë vendin pas incidentit kur

No Pic available
  • 2017-04-16

Investimet, zv/kryeministri i Kinës, Zhang Gaoli mbërrin në Tiranë

Prania e investitorëve kinezë me peshë në Shqipëri, ishte një ndër arsyet e vizitës së Zv.kryeministrit kinez Zhang Gaoli në Tiranë me qëllim forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve. Bankers Petrolium është ndër investiemve më të rëndësishme kineze, si taksapaguesi më i madhe dh

No Pic available
  • 2017-04-02

Duke braktisur librat, të rinjtë po humbasin kontaktin me historinë. Me rezultate alarmuese

Nga Xhejms Flin George Orwelli mendonte se një shteti manipulues do i duhej që të rishkruante historinë. Gabohej. Nëse njerëzit nuk e njohin historinë, ata janë tashmë mendjerobëruar. Kur kohët e fundit u kërkova studentëve të mi që të vlerësonin një tiran të shekullit të njëzet