Rezultate te kerkimit per termin: +Geoff +Hoon

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.858Z

Brown, dy ish-ministra kerkojne rivotim

Dy ish-anetare te kabinetit qeveritar britanik kane bere thirrje per mbajtjen e nje votimi per lidershipin e kryeministrit Gordon Brown, vetem pak muaj para se te kerkohet mbajtja e zgjedhjeve te pergjithshme. Patricia Hewitt dhe Geoff Hoon u kane shkruar deputeteve laburiste duke deklar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.868Z

Tronditet besimi ndaj Braunit, dy ish-ministra i kërkojnë dorëheqjen

Londër, 7 janar, NOA Vetëm disa muaj para zgjedhjeve të përgjithshme në Britaninë e Madhe, kredibiliteti ndaj kryeministrit anglez, Gordon Braun, po tregon një tronditje të re. Tashmë janë dy ish-ministra të kabinetit qeverisës të cilët po bëjnë thirrje për një votim sekret mbi ud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.604Z

Brown dëshmoi për luftën në Irak

Mbështetja e invadimit amerikan në Irak nga ana e Britanisë ishte vendimi i drejtë për arsye të drejta, deklaroi sot kryeministri i Britanisë, Gordon Brown, para Komisionit për hetimin e luftës në Irak. “Ishte ky një vendim i drejtë për arsye të drejta”, theksoi Brown para anëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.795Z

Brown pranon përgjegjësinë e disfatës në zgjedhje

Kryeministri britanik, Gordon Brown ka pranuar se zgjedhjet lokale të së enjtes ishin një humbje e dhimbshme për Partinë Laburiste, dhe deklaroi se pranonte përgjegjësinë për këtë gjë. Por ai tha se nuk do të jepte dorëheqjen, me gjithë thirrjet për të bërë një gjë të tillë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Laburistët “rebelohen” kundër Brownit

Dy-ish ministra të kabinetit të Britanisë kanë kërkuar një votë të fshehtë të deputetëve, për të vendosur se a duhet Partia Laburiste të udhëhiqet nga kryeministri i Britanisë, Gordon Brown, gjatë zgjedhjeve të përgjithshme, të cilat pritet të zhvillohen në qershor. Zëdhënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.994Z

Britani, hemorragji në kabinet, Braun: Nuk do të largohem

Qeveria laburiste e Gordon Braunit po kalon periudhën e saj më të vështirë, me gjithë krizën e brendshme që ka shkaktuar disbalanca të mëdha dhe rrezikim të vetë postit të Kryeministrit. Ai, megjithatë, deklaroi se nuk do të largohet nga detyra. Vetëm dje, janë larguar nga kabineti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama