Rezultate te kerkimit per termin: +George +Bill +Clinton

Meta: total 247 / total_found 247 / time 0.000 / keyword[0] george / docs[0] 6680 / hits[0] 9070 / keyword[1] bill / docs[1] 3979 / hits[1] 5891 / keyword[2] clinton / docs[2] 6053 / hits[2] 14837 /
No Pic available
  • 2017-03-28

Popullariteti i Trump 36 %, më i ulët se në të tetë vitetet e Obamës

Popullariteti i Presidentit Donald Trump ka rënë në nivelin më të ulët se ai i parardhesit të tij Barak Obama në tetë vite presidencë. Sipas anketës më të fundit të realizuar nga Gallup, Trump gëzon mbështetjen e vetëm 36 përqind të amerikaneve, 2 pikë më pak se Obama në 2012 d

No Pic available
  • 2017-01-21

Publikohen letrat e Bill Clinton dhe George W. Bush për pasardhësit

Letra prekëse e shkruar me dorë nga Presidenti George W. Bush për pasardhësin e tij Barack Obama në prag të betimit të tij në vitin 2009 është publikuar për herë të parë. Letra e shkruar Obamës, e cila doli nga Arkiva Kombëtare dhe Administrata e Regjistrimeve, është pjesë e tradi

No Pic available
  • 2017-01-21

FOTO/ Donald Trump betohet si president i SHBA: Sot pushteti i kalon qytetarëve

Donald Trump është betuar si president i Shteteve të Bashkuara përpara 900 mijë të pranishmëve në Capitol Hill. Do të kryej me besnikëri detyrën e presidentit të SHBA. Do të bëj më të mirën për të mbrojtur Kushtetutën e SHBA. Ndaj, Zot më ndihmo!, ka pohuar Trump. Trump ka mbajt

Trump presidenti i 45 i SHBA-se
  • 2017-01-21

Trump presidenti i 45 i SHBA-se

brbrMe doren mbi Bibel Donald Trump ka bere betimin si president i 45 i SHBAbrbr brbrUne betohem solemnisht se do te permbush me besnikeri detyren e presidentit te SHBA dhe do te perdor te gjithe aftesite e mia per te ruajtur dhe mbrojtur kushtetuten e SHBA Zoti me ndihmoftebrbr brbrCeremonia u mbaj

Inaugurimi i Donald Trump neser ceremonia
  • 2017-01-19

Inaugurimi i Donald Trump neser ceremonia

p styletext-align justifyPresidenti i 45-te i SHBA-se Donald Trump do te betohet mesditen e se premtes 20 janar ose ne 6 te pasdites sipas ores lokale te Shqiperise Ne podiumin ne pjesen ballore-perendimore te Kongresit Amerikan fillimisht do te betohet zevendes presidenti i zgjedhur Mike Pence dhe

Trump, presidenti më pak popullor i zgjedhur: Gënjeshtra!
  • 2017-01-17

Trump, presidenti më pak popullor i zgjedhur: Gënjeshtra!

Donald Trump po përgatitet të bëjë betimin si presidenti më pak popullor i zgjedhur i historisë së 40 viteve të fundit në SHBA. Kështu del nga një sondazh i Washington Post/Abc. Vlerësimi për të nuk shkon më shumë se 40%: para betimit, popullariteti i Barack Obamës ishte 79%, ai i G

SHBA, Trump: Diplomatët politikë të dorëhiqen më 20 janar
  • 2017-01-06

SHBA, Trump: Diplomatët politikë të dorëhiqen më 20 janar

Stafi i tranzicionit të presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka lëshuar një urdhër të përgjithshëm që kërkon largimin e ambasadorëve të emëruar politikisht që pas ditës së përurimit të kreut të ri të Shtëpisë së Bardhë, duke shkelur kështu një precedent të vend