Rezultate te kerkimit per termin: +George +Bush

Meta: total 1000 / total_found 2044 / time 0.002 / keyword[0] george / docs[0] 6680 / hits[0] 9070 / keyword[1] bush / docs[1] 7413 / hits[1] 15161 /
No Pic available
  • 2017-06-10

10 vite nga vizita e Bush, Basha: Si kryeministër do forcoj lidhjet me SHBA

Më 10 qershor 2007, në Shqipëri erdhi për vizitë Presidenti i Shteteve të Amerikës, George W. Bush. Në vizitën historike të një presidenti amerikan, Bush do të jepte dy lajmeve të rëndësishme për shqiptarët, anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe pavarësinë e Kosovës. Kreu i

Trump: Christopher A. Wray do jetë shefi i ri i FBI-së
  • 2017-06-07

Trump: Christopher A. Wray do jetë shefi i ri i FBI-së

Do të emëroj Christopher A. Wray, një person i pastër dhe i ndershëm, si drejtor të ri të FBI-së. Lajmi bëhet i ditur nga presidenti amerikan Donald Trump, në një postim në Twitter. Wray, në Departamentin e Drejtësisë nën drejtimin e presidentit George W. Bush nga 2002 në 2005, ka

No Pic available
  • 2017-05-30

Ja se si Trump mund të fitojë luftën më të gjatë të Amerikës

Nga Paul D. Miller Lufta në Afganistan është shumë e rëndësishme dhe Presidenti Donald Trump mund ta fitojë atë. Përkundër shqetësimeve të tjera të administratës Trump, ai ka mundësinë të shmangë gabimet e paraardhësve të tij dhe të sjellë luftën në një përfundim të vonuar

VALLE SHPATASH DHE VRINGËLLIMA JATAGANËSH
  • 2017-05-25

VALLE SHPATASH DHE VRINGËLLIMA JATAGANËSH

Kontrasti nuk mund të ishte më i madh: në Arabinë Saudite Donald Trumpi kërcen vallen e shpatës, një valle lufte, sikurse ia tregonte mbreti Salman. Ndërsa në Iran njerëzit kërcejnë nëpër rrugë duke brohoritur për fitoren e madhe të reformatorit të moderuar, Hasan Rohani në zgjedh

No Pic available
  • 2017-05-14

Hebrenjtë duan të bëhen gjermanë

Që kur është zgjedhur President i ri i SHBA Donald Trumpi, gjithnjë e më shumë hebrenj të New Yorkut kërkojnë nënshtetësinë gjermane. Shumë kanë të drejtë ta marrin – dhe prandaj shohin një shans në të. 75 përqind e hebrenjve të SHBA votuan në nëntor 2016 për Hillary

No Pic available
  • 2017-04-16

Si kanë qenë në rini liderët më të fuqishëm të botës

I keni imagjinuar ndonjëherë liderët botërorë se si kanë qenë në moshë të re. Është e çuditshme të shohësh këta njerëz që tani drejtojnë botën, apo që kanë shkaktuar kaq trazira në të shkuarën dhe në të tashmen.  Në adoleshencë duken të pafajshëm dhe të pa interesuar

No Pic available
  • 2017-03-29

Kush është Rasputini i Shtëpisë së Bardhë që Basha i kërkoi ndihmë

Shkrim për Lulzim Bashën  në portalin amerikan Breitbart.com ka bërë zhurmë në Tiranë. Por cili është Stephen Bannon, këshilltar politik i presidencës Trump që ka themeluar portalin ekstrem të djathtë Breitbart News? American Eye sjell një profil të  Stephen Bannon, i cilësuar si