Rezultate te kerkimit per termin: +Ger

Total: 158
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.162Z

Maxhuni dhe Jäger flasin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni ka pritur në një takim një delegacion nga Gjermania, përkatësisht nga shteti North Rhine Ëestphalia, të udhëhequr nga Ralf Jäger, ministër i Brendshëm dhe Die

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.845Z

Ministri Beqaj: I drejtëshënimi i Suela Gerës

TIRANE - Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj i është përgjigjur letrës së hapur të gazetares, Suela Gera të botuar gazetën Shqiptarja.com print dhe atë online. Gera vinte në dukje gjendjen e rëndë të spitaleve, sidomos t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.089Z

I shiti djalin pedofilëve, nëna dhe njerku dënohen me 12 vjet burg

Një çift bashkëshortësh, të cilët prej dy vjetësh kishin abuzuar me djalin e saj, duke arritur ta shesin deri dhe online te pedofilët, janë dënuar në Gjermani me 12 vjet burg. Gjykata ka pranuar që fëmija, tashmë 10 vjeç, ka pësuar abuzime seksuale dhe është nxjerrë në shitje në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.809Z

Vrasja e biznesmenit grek, fotot e bandës me shqiptarë

Policia greke ka publikuar fotot dhe të dhënat e bandës së hajdutëve, mes të cilëve dhe kriminelit që vrau biznesmenin grek Aleksandros Stamatiadhis, në 2 prill 2018, gjatë vjedhjes së shtëpisë së tij në Kissifia. Të arrestuarit janë 8 shqiptarë dhe një femër rumune, siç shkruan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.909Z

Berlin, shqiptari vret bashkëkombësin dhe më pas vetëvritet

Dy shtetas shqiptarë kanë humbur jetën në Gjermani. Mediat vendase bëjnë me dije se njëri prej tyre u qëllua nga bashkëkombasi, që më pas vrau edhe veten. Shqiptari i identifikuar si Blendi G. 47, u qëllua për vdekje në Berlin teksa po kthehej nga puna afër pragut të shtëpisë ku je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.392Z

Gjermani, alarm për sulm terrorist, ndërpritet festivali

  Alarm terrorizimi në festivalin muzikor Rock am Ring të Nurenbergut. Manifestimi, që mbahet që prej vitit 1985, është më popullori i muzikës rok që mbahet në Gjermani dhe është ndërprerë për shkak të një kërcënimi të pasaktësuar mirë akoma. Lajmi është bërë i ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.800Z

Statistika/ Shënuesit më të mirë në Kupat e Botës:

GOLA EMRI dhe MBIEMRI SHTETI 15 Ronaldo BRA 14 Gerd Myller GER 13 Just Fontaine FRA 12 Pelé BRA 11 Juergen Klinsman GER 11 Sandor Kocsis HUN 10 Gabriel Batistuta ARG 10 Teofilo Cubillas PER 10 Grzegorz Lato POL 10 Gary Lineker ENG 10 Helmut Rahn GER 10 Miroslav Klose

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama