Rezultate te kerkimit per termin: +Geraldin

Meta: total 651 / total_found 651 / time 0.000 / keyword[0] geraldin / docs[0] 651 / hits[0] 1159 /
No Pic available
  • 2017-06-06

Tiranë, shtatzëna shkon për eko në maternitet, i vdes foshnja në bark

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në maternitetin Mbretëresha Geraldinë ne kryeqytet, kur një grua në muajin e nëntë të shtatzanisë që kishte shkuar për një eko, tmerrohet nga ajo që merr vesh. Shtetësja M. S., 37 vjeçe dhe banuese n

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën
  • 2017-05-29

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën

Alda Bardhyli, Belina Budini Mitterrand i cili ka mbajtur detyrën e ministrit të Kulturës dhe Komunikimit nga vitit 2009-2012 është gjithashtu nipi i ish-presidentit francez François Mitterrand. Ai njihet gjithashtu si gazetar dhe shkrimtar në Francë dhe gjatë punës së tij si gazetar ka b

Gruaja vdes në spitalin privat në Tiranë, mjekët nuk njoftuan policinë
  • 2017-05-26

Gruaja vdes në spitalin privat në Tiranë, mjekët nuk njoftuan policinë

Foto ilustruese Një 39-vjeçare ka gjetur vdekjen në një spital privat gjinekologjik, por mjekët nuk kanë njoftuar policinë. Ngjarja është rënduar edhe më tej, kur familjarët e viktimës janë lejuar që të marrin kufomën nga spitali pa iu nënshtruar ekspertizës mjeko-ligjore. E gjith

Çfarë ka ndodhur më 9 prill?
  • 2017-04-09

Çfarë ka ndodhur më 9 prill?

193 – Septimius Severus shpallet Perandor romak nga legjionet e tij në Iliri. Në vitin 191, Severus kishte marrë nga perandori Kommodus komandën e legjioneve në Pannonia të Ilirisë. Kur Kommodus u vra më 192, postin e perandorit e mori Pertinaksi, por Garda Pretoriane nuk e deshi dhe

Rama: Ndërrimi i instrumenteve kirurgjikale ishte domosdoshmëri  
  • 2017-04-04

Rama: Ndërrimi i instrumenteve kirurgjikale ishte domosdoshmëri  

Kryeministri Edi Rama ishte sot në maternitetin Mbretëresha Geraldinë, për të parë nga afër financimin për sterilizimin e pajisjeve të reja kirurgjikale. Shefi i shërbimit të gjinekologjisë Nikta Manoku tha se prej 30 vjetësh nuk ishte bërë asnjë investim në këtë godinë.  Janë

No Pic available
  • 2017-03-28

Për tre muaj 11 fëmijë u braktisën nga nënat në maternitetin Mbretëresha Geraldinë

Alvin ka 18 ditë që ka ardhur në jetë. Nëna e tij i ka vëne emrin dhe e ka përqafuar vetëm në momentin e parë pas lindjes, dhe më pas vendosi të abandonojë në maternitetin Mbretëresha Geraldinë. Bluzat e bardha; mjekë dhe infermierë japin të gjithë përkujdesin atij dhe 20 fëmij

No Pic available
  • 2017-03-12

Çfarë ka ndodhur më 12 mars?

1365 – Themelohet Universiteti i Vjenës, universiteti më i vjetër gjermanisht-folës, dhe një nga universitetet më të mëdhenj në Evropë. Nga kjo shkollë kanë dalë 15 fitues të çmimit Nobel dhe shumë figura me rëndësi historike dhe akademike, përfshi një numër albanologësh