Rezultate te kerkimit per termin: +Gerd +Haxhiu

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] gerd / docs[0] 885 / hits[0] 1150 / keyword[1] haxhiu / docs[1] 2985 / hits[1] 5577 /
Korabi pa Haxhiun, tre muaj pa paga
  • 2017-04-16

Korabi pa Haxhiun, tre muaj pa paga

Gerd Haxhiu nuk është më trajner i Korabit. Tekniku vlonjat i është komunikuar largimi nëpërmjet një mesazhi mbrëmjen e së premtes, dërguar nga Drejtori i përgjithshëm i klubit dibran Fehmi Mziu, pasi më parë ka pasur edhe një debat mes tyre për shkak të detyrimeve financiare të

Tension te Korabi, trajneri Haxhiu braktis stërvitjen
  • 2017-04-04

Tension te Korabi, trajneri Haxhiu braktis stërvitjen

Tension te Korabi pas humbjes së thellë 6-0 me Flamurtarin në Vlorë. Gjatë analizës së kësaj disfate të rëndë, para se të niste seanca e së Martës, administratori Fehmi Mziu u ka kërkuar llogari stafit dhe lojtarëve për lojën e dobët dhe rezultatin,  që pavarësisht diferencave

Licencimi i stadiumit, shpresa e fundit e Korabit
  • 2017-02-13

Licencimi i stadiumit, shpresa e fundit e Korabit

Në përfundim të javës së 21-të të Kategorisë Superiore, është krijuar bindja se ky sezon ka zgjidhur të paktën një enigmë, që i pëket garës për mbijetesë. Korabi, me humbjen e fundit ndaj Luftëtarit në Gjirokastër, me të drejtë konsiderohet skuadra e parë që ka prenotuar bi

Luftëtari mposht Korabin dhe ngjitet në vendin e 4-t
  • 2017-02-12

Luftëtari mposht Korabin dhe ngjitet në vendin e 4-t

Dy gola që ngjitin Luftëtarin për herë të parë në këtë sezon në vendin e 4-t të klasifikimit. Në Gjirokastër bluzinjtë Mladen Milinkovic mposhtën 2-0 Korabin e vendit të fundit, duke u konfirmuar si surpriza më e bukur e këtij sezoni. Një fitore jo shumë e thjeshtë por e meritua

Korabi ndal Kukësin, fitojnë Luftëtari e Laçi
  • 2016-12-14

Korabi ndal Kukësin, fitojnë Luftëtari e Laçi

Kukësi është ndalur nga Korabi i vendit të fundit në kategorinë Superiore në një barazim 1-1. Pas Tiranës, Korabi i drejtuar tashmë nga Gerd Haxhiu arriti të marrë 1 pikë edhe në ndeshjen e kësaj jave ndaj vendit të parë në renditje, Kukësit, në takimin e zhvilluar në stadiumin

Vazhdon rrëfimi unik i Shkëmbit: Në Shqipëri e teprojnë me trukimet
  • 2016-07-17

Vazhdon rrëfimi unik i Shkëmbit: Në Shqipëri e teprojnë me trukimet

Në një jetë tjetër do të kish dashur të ishte ujk. Jo grykës dhe i ashpër, por inteligjent... Po, ky është Shkëmbi në versionin jashtë fushe. Një futbollist model në shumë aspekte, por nuk e ka pasur asnjëherë qejf palestrën dhe nuk ngurron ta pranojë publikisht. Është pesim

Kristaq Mile lë bankinën e  Kastriotit, listë e gjatë për zëvendësues
  • 2014-01-10

Kristaq Mile lë bankinën e Kastriotit, listë e gjatë për zëvendësues

Nga Nderim Goci Kristaq Mile nuk është më trajneri i Kastriotit, ndërsa nënkryetari i Bashkisë së Krujës, Reshit Merlika, ka konfirmuar largimin e tij për arsye personale. Në fakt Mile, me përjashtim të seancës stërvitore të ditës së hënë, por më pas është larguar, ndërsa që