Rezultate te kerkimit per termin: +Getafe

Total: 374
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.947Z

Getafe e arabëve

Klubi spanjoll i futbollit, Getafe është blerë nga një grup i bizneseve nga Dubai, në krye me Sheik Butti bin Suhail Al Maktoum. Marrëveshja është finalizuar për 70-90 milionë euro, ndërsa Getafe bëhet klubi i tretë nga La Liga me pronar arab, pas Malagës dhe Racing Santanderit. Nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.478Z

Real Madrid shkatërron Getafe

Real Madrid ka siguruar një fitore të rëndësishme në fushën e Getafe, duke u kthyer zyrtarisht në garë për titullin kapion në Spanjë. Madrilenët fituan me rezultatin 1-5 dhe momentalisht ndodhen 1 pikë larg Barcelonës, e cila pret nesër Valencian. Ishte Karim Benzema, ai që zhblloko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.573Z

Reali mposhtet nga Getafe

Skuadra kampione e Spanjës, Real Madrid, ka pësuar humbjen e tretë të sezonit në Coliseum Alfonso Perez si mysafir i Getafes. Skuadra e tretë e kryeqytetit spanjoll, Getafe, ka shënuar fitore bindëse me rezultat 3-1, duke i penguar Mbretërit që të barazohen me pikë me Barcelonën, kësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.450Z

Reali thyen tabunë Getafe

Reali i Madridit thyen më në fund tabunë Getafe. Skuadra madrilene siguroi një fitore spektakolare 4-2 në stadiumin “Alfonso Perez” të Getafes duke marrë në të njëjtën kohë edhe kryesimin në Primera Division. Reali i Madridit hyri në fushën e lojës me synimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:26.127Z

Surpriza Getafe, humbësja që duartrokitet nga Bajern

Klubi modest i kampionatit spanjoll, Getafe, u vlerësua me superlativa nga të gjithë, ndonëse Bajerni i Mynihut e eliminoi në çerekfinalet e Kupës UEFA. Ndeshja e kthimit mes skuadrave përfundoi me rezultatin 3-3 pas kohëve shtesë, me bavarezët që kaluan turin vetëm falë rregullit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.374Z

Real Madrid, Pedro i Getafe nënshkruan për 6 vjet

TIRANE - Mesfushori i Getafe, Pedro Leon, ka nenshkruar nje kontrate per 6 vjet me Real Madrid, beri te ditur klubi klubi madrilen. Spanjolli 23-vjeçar, i cili luan ne krahun e djathte, ka luajtur 35 ndeshje dhe shenuar 8 gola për Getafe, që zuri vendin e 6-te ne sezonin e kaluar. Real Madrid nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.392Z

Barcelona ndalet nga Getafe

Skuadra e Barcelonës nuk ka arritur ta vazhdojë serinë pozitive të fitoreve pasi ka barazuar në Camp Nou kundër skuadrës së Getafes me rezultat 1-1. Blaugranët e filluan ndeshjen pa njeriun kryesor, Lionel Messi, dhe kjo menjëherë u shfaq me mossuksesin e Barcës. Mysafirët nga Getafe ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama