Rezultate te kerkimit per termin: +Ghedini

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] ghedini / docs[0] 26 / hits[0] 27 /
No Pic available
  • 2014-06-20

Milano, hapet proçesi Rubygate, ish-kryeministri Berlusconi nuk merr pjesë

Sot u hap në Milano proçesi “Rubygate” në Gjykatën e Apelit, ku ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, akuzohet për prostitucion dhe abuzim të pushtetit, në mungesë të ish-shefit të qeverisë dhe në një farë indiference mediatike. Ish-kryeministri nuk ishte i pranishë

Berlusconi pezullimi nga postet lihet ne fuqi
  • 2014-03-19

Berlusconi pezullimi nga postet lihet ne fuqi

Gjykata më e lartë e Apelit në Itali ka lënë në fuqi vendimin për pezullimin 2-vjeçar nga postet publike të dhënë për ish-kryeministrin Silvio Berlusconi, pasi u shpall fajtor për evazion fiskal. Pezullimi nënkupton se

No Pic available
  • 2014-02-01

Itali, letër me plumba për avokatët e Berluskonit

ITALI - Një letër kërcënimi me plumba ndaj avokatëve të Berluskonit, Nikolo Ghedini dhe Piero Longo, është zbuluar nga sektori i kontrollit të postave në Venezia. Letra kishte adresën e zyrës së dy avokatëve. Brenda zarfit ndodhej

Berlusconi serish telashe me drejtesine
  • 2014-01-23

Berlusconi serish telashe me drejtesine

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është përfshirë sërish në telashe me drejtësinë, pak pasi u shpall fajtor për evazion fiskal në një gjyq të mëparshëm. Ditën e enjte, Prokuroria Italiane informoi s

Berlusconi, sërish telashe me drejtësinë
  • 2014-01-23

Berlusconi, sërish telashe me drejtësinë

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është përfshirë sërish në telashe me drejtësinë, pak pasi u shpall fajtor për evazion fiskal në një gjyq të mëparshëm. Ditën e enjte, Prokuroria Italiane informoi se ka nisu

Dy vjet ndalim postesh publike për Berluskonin
  • 2013-10-21

Dy vjet ndalim postesh publike për Berluskonin

Vendimi Avokati deklaroi se do të kërkojë anulimin e këtij vendimi Një gjykatë apeli në Milano i ndalon ish-kryeministrit italian, Silvio Berluskoni, marrjen e posteve publike për dy vjet. Më 1 gusht cari i mediave italiane, Berluskoni, u dënua për mashtrim fiskal në Romë. Ish-kryeminis

Berluskoni dënohet me burg, nukdo ta kryejë për shkak të moshës
  • 2013-08-03

Berluskoni dënohet me burg, nukdo ta kryejë për shkak të moshës

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Burg dhe rigjykim për postet E fejuara e Berluskonit luan me qenin Akuzat dhe seriali i gjyqeve ndaj ish-kryeministrit italian ROME- Gjykata e Kasacionit ka konfirmuar vendimin e saj me burg për ish-kryeministrin Berluskoni lidhur me evazionin fiskal t