Rezultate te kerkimit per termin: +Ghouta +Lindore

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] ghouta / docs[0] 56 / hits[0] 79 / keyword[1] lindore / docs[1] 15264 / hits[1] 20884 /
Asad shfaqet në publik, viziton ushtarët sirianë në Ghouta
  • 2018-03-18

Asad shfaqet në publik, viziton ushtarët sirianë në Ghouta

Televizioni shtetëror sirian ka thënë se presidenti Bashar al-Assad ka vizituar trupat në Gutan Lindore më 18 mars, vizita e parë pas shumë vitesh në enklavën që gjendet afër kryeqytetit, Damask. Imazhet e shfaqura në televizionin sirian dhe mesazhet e postuara në llogarinë e Assadit n

Sulmet ruse dhe të Asadit, 100 civilë të vrarë në 24 orë (Foto)
  • 2018-03-16

Sulmet ruse dhe të Asadit, 100 civilë të vrarë në 24 orë (Foto)

#td_uid_1_5aac1d2128199 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/si-1-1-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5aa

Siri, Asad: Operacioni ushtarak në Ghouta duhet të vazhdojë
  • 2018-03-05

Siri, Asad: Operacioni ushtarak në Ghouta duhet të vazhdojë

Ofensiva ushtarake që po zhvillohet në Ghoutan Lindore kundër enklavës rebele, duhet të vazhdojë. Kështu është shprehur Bashar Al Asad, pavarësisht nga apelet e shumta ndërkombëtare që e kanë paralajmëruar të respektojë armëpushimin për të lejuar hyrjen e ndihmave humanitare ndaj

Tragjedia humanitare, SHBA-Britani fajësojnë Rusinë e Sirinë
  • 2018-03-05

Tragjedia humanitare, SHBA-Britani fajësojnë Rusinë e Sirinë

Presidenti amerikan Donald Trump dhe kryeministrja britanike Theresa May ranë sot dakort se Rusia dhe Siria janë përgjegjëse për vuajtjet tragjike njerëzore në enklavën e kontrolluar nga rebelët në pjesën lindore të qytetit Ghouta, në afërsi të kryeqytetit Damask. Sipas zyrës së kry

Siri, dyshohet se në Ghouta janë përdorur armë kimike
  • 2018-02-26

Siri, dyshohet se në Ghouta janë përdorur armë kimike

Observatori Sirian i të Drejtave të Njeriut, ka dyshime të forta se trupat qeveritare të Asadit kanë kryer një sulm kimik me klor në Al-Shifuniyah, në Gjoutan lindore. Me dhjetëra civilë kanë pasur simptoma të djegjes së rrugëve të frymëmarrjes, ndërkohë që një fëmijë ka vdekur

OKB miraton armëpushimin 30-ditor në Siri
  • 2018-02-24

OKB miraton armëpushimin 30-ditor në Siri

#td_uid_1_5a91cea3ed7e2 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/02/180220150356-07-eastern-ghouta-0219-graphic-exlarge-169-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

No Pic available
  • 2018-02-24

Lufta e Sirisë, 500 viktima në një javë nga sulmet ajrore në Ghouta

Forcat qeveritare siriane kanë vrarë më shumë se 500 civilë gjatë një jave të bombardimeve intensive të një enklave rebele pranë Damaskut, thonë aktivistët. Viktimat në Ghouta Lindore përfshijnë 121 fëmijë, thotë Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut, një grup në Mbretë