Rezultate te kerkimit per termin: +Giancarlo +Fisichella

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.365Z

Ferrari zgjedh Fisichella-n

Giancarlo Fisichella eshte piloti i zgjedhur nga Ferrari per te zevendesuar Felipe Massen. Italiani do te jete ne drejtimin e kokekuqes qe nga gara e ardhshme qe do te jete ajo e Monzes, ne Itali. Lajmin e ka bere te ditur skuderia “Force India”, e cila e ka lene te lire per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.402Z

Monza, Fisichella del jashte piste

Momente frike per Giancarlo Fisichella. Piloti i Ferrarit ka dale jashte rruge mengjesin e sotem, gjate sesionit te trete te provave te lira te Cmimit te Madh te Monzes. Makina e tij eshte perplasur me nje mur, duke u demtuar pjeserisht. Piloti italian nuk ka pesuar demtime.Zedhenesi i Fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.899Z

Dasme te Ferrari, martohet Fisichella

U deshen 15 vjet fejese dhe dy femije qe Giancarlo Fisichella te conte ne altar Luna Castellani-n. Te dy jane martuar ne Rome ne nje ceremoni fetare te organizuar ne bazilikaten e San Lorenzo-s.Nje turme njerezish ishin grumbulluar ne shesh ne pritje te ciftit. Ajo mberriti me nje Maserat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.402Z

F1, Fisichella: Jam ende i emocionuar

“Jam shume mire dhe jam ende i emocionuar”. Keto jane fjalet e Giancarlo Fisichella, piloti i ri i Ferrarit, pak para fillimit te sesionit te trete te provave te lira te Cmimit te Madh te Italise, qe do zhvillohet ne Monza. Piloti italian dje ka kryer prova zyrtare ne makinen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.137Z

Ferrari, 2 emra ne tavoline per vendin e Badoer

Ferrari nuk mund te prese me qe kolaudatori Luca Badoer te mesoje te ngase makinen ne garat zyrtare, duke u perqendruar ne dy emra qe mund ta zevendesojne ate qe ne garen e ardhshme. Behet fjale per Giancarlo Fisichella-n e Robert Kubica-n. Pas paraqitjes negative te Badoer ne dy garat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.354Z

Force India lejon Fisichellan të shkojë tek Ferrarri

Skuderia Force India ka lejuar pilotin e saj Giancarlo Fisichella t’i bashkohet skuadrës italiane Ferrari për pjesën e mbetur të sezonit të Formula 1. Kreu i skuadrës Force India ka deklaruar se nuk ka mundur ta ndalojë pilotin italian, pasi të garosh për Ferrarin është një ëndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.855Z

F1, Hamilton me i shpejti ne Singapor

Lewis Hamilton mbi McLaren ka qene me i shpejti ne provat e fundit te lira per Cmimin e Madh te Singaporit. Kampioni i botes ka lene pas Red Bullin e Sebastian Vettel dhe Williams te Nico Rosberg. Provat kane shkuar keq per Ferrarin: Kimi Raikkonen ka rezultuar vetem i 12-ti, ndersa Gian

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama