Rezultate te kerkimit per termin: +Giangiacomo +Feltrinelli

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] giangiacomo / docs[0] 4 / hits[0] 4 / keyword[1] feltrinelli / docs[1] 28 / hits[1] 40 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Libri: Si e botoi fshehurazi CIA Doktor Zhivagon në Rusi
  • 2014-06-26

Libri: Si e botoi fshehurazi CIA Doktor Zhivagon në Rusi

Romani i njohur i Boris Pasternak, Doktor Zhivago, mbeti i pabotuar në Bashkimin Sovjetik deri në vitin 1988, për shkak të kritikave të ashpra ndaj sistemit sovjetik. Por për të njëjtën arsye, CIA deshi që sovjetikët ta lexonin librin dhe e rregulloi që të bënte botimin e parë në rus

No Pic available
  • 2010-02-26

Çe, Kastro dhe Heminguei, fotot e revolucionarëve në ankand

Autori i Lajmit: A.D Havanë – Një set fotografish të revolucionarit kubanez Çe Guevara në Havanë, të shkrepura në nga fotografi Alberto Korda pritet të dalë shumë shpejt në ankand. Simbolet e Revolucionit, Fidel Kastro dhe Çe Guevara janë duke luajtur golf (simbol i kapitalizmit) m