Rezultate te kerkimit per termin: +Gianni +De +Biasit

Meta: total 292 / total_found 292 / time 0.000 / keyword[0] gianni / docs[0] 2142 / hits[0] 2934 / keyword[1] biasit / docs[1] 652 / hits[1] 791 /
Njeriu i Europianit/ De Biasi dëshiron të kthehet, ja deklarata bombë!
  • 2019-03-24

Njeriu i Europianit/ De Biasi dëshiron të kthehet, ja deklarata bombë!

Gianni De Biasi dëshiron të kthehet në drejtimin e një skuadre. Në një intervistë për mediat italiane ish-trajneri i Shqipërisë i cili është i papunë që nga momenti që u shkarkua nga stoli i Alaves ka zbuluar se ka patur oferta dhe shumë shpejtë mund të jetë sërish në stol. Tash

Gazzeta Dello Sport: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!
  • 2019-03-20

Gazzeta Dello Sport: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!

Vetëm pak ditë para nisjes së eliminatoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjiozja italiane Gazzetta Dello Sport, ka analizuar 10 grupet kualifikuese që do të përcaktojnë 20 skuadrat e kualifikuara në Europian ndërsa 4 të tjera do të zbulohen nga faza play off e Ligës së Kombeve.

E pranon edhe Giani De Biasi: Pres një përfaqësuese
  • 2018-12-11

E pranon edhe Giani De Biasi: Pres një përfaqësuese

Pritjes së Gianni De Biasit, për të marrë drejtimin e një përfaqësueseje duket se po i vjen fundi. Trajneri italian, që zotëron edhe pasaportën shqiptare, në një intervistë për mediat italiane e pranoi se është gati të emërohet trajner i një kombëtareje, por pa e thënë hapur e

De Biasi vijon bisedimet, pranë stolit të Armenisë
  • 2018-09-25

De Biasi vijon bisedimet, pranë stolit të Armenisë

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatës Armene të futbollit në lidhje me mundësinë e uljes në pankinën e përfaqësueses se këtij vendi. Mediat armene njoftojnë se Artur Vanetsyan, pre

Metz ra nga kategoria, Ivan Balliun e kërkon Girona
  • 2018-05-25

Metz ra nga kategoria, Ivan Balliun e kërkon Girona

Ivan Balliu mund të largohet nga Metz, skuadër që e mbylli sezonin në vendin e fundit të Ligës së Parë franceze. Për mbrojtësin shqiptar, i formuar në akademinë e famshme të Barcelonës, La Masia, interesohen disa skuadra spanjolle, por hapa më konkretë ka hedhur Girona, që e përfun

Nga Norvegjia te Norvegjia, nordikët i sjellin fat Shqipërisë
  • 2018-03-25

Nga Norvegjia te Norvegjia, nordikët i sjellin fat Shqipërisë

Norvegjia sjell padyshim kujtime të ëmbla për shqiptarët. Imazhi i parë që vjen ndër mend, është ajo që do të quhej mrekullia e Oslos, fitore me golin magjik të Hamdi Salihit, asistin e jepte Ervin Bulku, sot asistent i Panuccit. Pikërisht ndaj Norvegjisë në eliminatoret e Kupës së

Alaves, De Biasi nuk pyet as për djalin e Zinedine Zidane
  • 2017-11-08

Alaves, De Biasi nuk pyet as për djalin e Zinedine Zidane

Me dy fitore në pesë ndeshje, Gianni De Biasi i dha Alavesit pikët e para sezonale dhe rindezi shpresat e skuadrës në garën për mbijetesën në elitën e futbollit spanjoll. Zgjedhjet në fushë dhe jashtë saj i kanë dhënë deri diku të drejtë ish-trajnerit të Shqipërisë. Ashtu sikurs