Rezultate te kerkimit per termin: +Gijonit

Total: 77
  • 2020-09-15T14:05:44.589Z

Reali vuajtje ndaj Gijonit e shpeton Higuain

Reali i Jose Murinjos ka vazhduar serine e rezultateve pozitive edhe kete jave teksa ka mundur modestet e Gijonit. Por ndryshe nga sa ishte parashikuar madrilenet vuajten shume ne kete ndeshje aq sa u desh minuta e 82-te kur Higuain te mund te zhbllokonte rezultatin. Ne ndeshjet e tjera Herkules ka

• 2020-09-15T14:03:45.029Z

Espanjoli fiton në transfertë me rivalët e Gijonit

Espanjoli arriti të marrë një fitore të thellë 3-0 në transfertë me Sportingun e Gijonit. Kjo fitore vjen në momentin e duhur për katalanasit, pasi Gijoni është një rival i drejtpërdrejtë i tyre në luftën për mbijetesë në Primera Division. Golin e parë për Espanjolin e shën

• 2020-09-15T14:11:24.902Z

Zidane i kthen shkëlqimin Realit, manita Gijonit, por

Real Madrid ka regjistruar fitore të thellë në përballjen ndaj Sportingut të Gijonit, duke e mundur 5-1. Pjesën e parë djemtë e Zidanes e mbyllën 5-0, ndërsa në fraksionin e dytë Lopez shënoi golin e nderit për miqtë. Bejl e nisi goleadën i ndjekur nga dopieta e Ronaldos dhe Benzema

• 2020-09-15T14:03:25.032Z

Reali shkurton në 10 diferencën me Barcelonën (video)

Reali i Madridit shkatërroi 4-0 Sportingun e Gijonit në transfertë për javën e 23-të të Primeradivisionit. Madrilenët në këtë takim u treguan të papërmajtshëm, duke ngushtuar kështu diferencën me kryesuesit e Barcelonës në 10 pikë. Për madrilenët shënoi dy herë kapiteni Ra

• 2020-09-15T14:07:19.720Z

Gishti i Mourinhos sërish në aksion

Jose Mourinho nuk i ndahet incidenteve. Në ndeshjen e mbrëmshme mes Real Madridit dhe Sporting Gijonit, strategu portugez është shfaqur mjaft i nevrikosur. Por, pika më e lartë erdhi në minutën e 33-të kur mbrojtësi i Realit Pepe goditi topin në drejtim të pankinës së Gijonit. Nuk e q

• 2020-09-15T14:05:02.479Z

Valdano e përkrah Pellegrinin

Drejtori i përgjithshëm i Real Madridit, Jorge Valdano ka përkrahur trajnerin Manuel Pellegrini pas fitores ndaj Sporting Gijonit, të shtunën mbrëma. Real fitoi 3-1 por kishte vështirësi në kontrollimin e ndeshjes. “Ai është trajner i Real Madridit dhe është në qendër të mendimeve

• 2020-09-15T14:02:58.678Z

Markuez, trajneri i Espanjolit, jep dorëheqjen pas humbjes

Barcelonë - Tekvniku i ekipit të Espanjolit, Bartolome Markuez, dha dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës pas humbjes së fundit me Sportingun e Gijonit. Dorëheqja e teknikut vjen si pasojë e rezultateve të dobëta që ka arritur deri tani skuadra katalanase. Humbja në ndeshjen e fundit 0-