Rezultate te kerkimit per termin: +Gilardino

Meta: total 149 / total_found 149 / time 0.000 / keyword[0] gilardino / docs[0] 149 / hits[0] 199 /
Carpi merr dy super-sulmuesit italian
  • 2015-08-13

Carpi merr dy super-sulmuesit italian

Skuadra e inkuadruar këtë vit në Serie A, Carpi është afër marrëveshjes me dy sulmuesit italian Marco Borriello dhe Alberto Gilardino. Sipas mediave italiane dy lojtarët janë shumë afër klubit të Carpit, dhe gjatë ditëve në v

Fiorentina humbje e papritur
  • 2015-04-21

Fiorentina humbje e papritur

brbrPikerisht ne prag te sfides ndaj Dynamos Kievit per cerekfinalet e Europa League Fiorentina pesoi nje humbje te papritur ne kampionat nga Verona Ne Artemio Franki te zotet e shtepise u munden ne fund me rezultatin 0-1 edhe pse tekniku Montela kishte lene pushim lojtaret kryesore te ekipit Gjith

Roma e shet yllin anglez, e blen yllin italian
  • 2014-12-17

Roma e shet yllin anglez, e blen yllin italian

Roma ka filluar përgatitjet për transfere në janar. Skuadra romake lëvizjen e parë në treg mund ta bëjë me mbrojtësin anglez, Ashley Cole. Roma ka vendosur që ta shesë Colen pas gjysmë sezoni. Kalimi te Crystal Palace duket shumë i af

31 italianet e Boterorit
  • 2014-05-14

31 italianet e Boterorit

Cesare Prandelli, trajneri i kombëtares italiane të futbollit, ka dorëzuar tek FIFA listën paraprake me 31 lojtarë të grumbulluar për Botërorin, ku bie në sy përfshirja e sulmuesit Giuseppe Rossi (Fiorentina) dhe lënia jashtë e Stephan El S

No Pic available
  • 2014-05-13

Botërori 2014, Italia shpall listën paraprake, mungon El Shaarawy

Edhe Italia ka shpallur listën paraprake të të grumbulluarve për në Botëror dhe cuditërusht janë 31 lojtarë në ndryshim nga të gjitha kombëtaret të cilat kanë grumbulluar 30 lojtarë. Edhe pse jo zyrtare si listë mungojnë disa emra që janë të njohur në  Seria A. Mungesa kryesore

Serie A tjeter fitore e Juves ringjallet Milan
  • 2014-03-27

Serie A tjeter fitore e Juves ringjallet Milan

Një tjetër fitore për Juventus, që mposht 2-1 Parmën falë të zakonshmit Carlos Tevez, dopietë e tij dhe kryegolashënues i kampionatit italian, si dhe duke vendosur një rekord me 15 fitore radhazi në shtëpi, gjithnjë për Serie A.

Toni bën Veronën të buzëqeshë, fiton edhe Xhenoa
  • 2014-01-07

Toni bën Veronën të buzëqeshë, fiton edhe Xhenoa

Verona vazhdon të qëndrojë në zona të larta në renditje, pasi regjistroi një sukses bindës 3-1 në transfertë ndaj Udinezes. Luka Toni ishte dhe njëherë udhëheqësi i veronezëve me dygolëshin e tij ndërsa realizoi gjithashtu dhe Iturbe. Për friulanët nuk mjaftoi ndërkohë Pereira.