Rezultate te kerkimit per termin: +Gilmando +Danin

Meta: total 102 / total_found 102 / time 0.000 / keyword[0] gilmando / docs[0] 304 / hits[0] 636 / keyword[1] danin / docs[1] 283 / hits[1] 355 /
Avokatit të Shullazit i bën keq shiu sëmuret dhe shtyhet për të 6-n herë seanca
  • 2019-04-08

Avokatit të Shullazit i bën keq shiu sëmuret dhe shtyhet për të 6-n herë seanca

Për të gjashtën herë radhazi Gjykata Apelit për Krime të Rënda, u detyrua të shtyjë seancën ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë. Ashtu siç ka ndodhur përherë, shkak i vendimit është bërë trupa mbrojtëse, pasi avokati Vladimir Meçe ka paraqitur një raport për

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 14 vite burg Emiljano Shullazin
  • 2018-11-13

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 14 vite burg Emiljano Shullazin

Ashtu siç ishte parashikuar, është zhvilluar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda, seanca gjyqësore për bandën e Emiljano Shullazit, me trupin gjykues që ka komunikuar dënimin për të gjithë anëtarët e grupit. Gjykata ka dënuar me 14 vjet e 8 muaj burgim Emiljano Shullazin. Ndërkohë

Konkluzionet e mbrojtjes së Shullazit, policët me jelekë antiplumb
  • 2018-10-09

Konkluzionet e mbrojtjes së Shullazit, policët me jelekë antiplumb

Sot, në orën 10:00, mbrojtja e bandës Shullazi pritet të paraqesë konkluzionet në Gjykatën për Krime të Rënda. Të martën e kaluar, Prokuroria e Krimeve të Rënda shpalli pretencën duke kërkuar 64 vite burgim në total për grupin Shullazi. Prokurorët thanë se Emiliano Shullazi shoq

Krimet e Rënda të blinduara, shtyhet seanca për bandën e Shullazit (Foto)
  • 2018-10-09

Krimet e Rënda të blinduara, shtyhet seanca për bandën e Shullazit (Foto)

Sot, në orën 10:00 ishte parashikuar që trupa e avoktëve mbrojtës të bandës Shullazi të paraqiste në Gjykatën e Krimeve të Rënda, konkluzionet për vendimin e dhënë të martën e kaluar, ku Prokuroria shpalli pretencën duke kërkuar 64 vite burgim në total për grupin në fjalë. Por

Me fat që kemi Shullazin/ Truproja e përgënjeshtroi, biznesmeni do përballet me të në gjyq
  • 2017-10-03

Me fat që kemi Shullazin/ Truproja e përgënjeshtroi, biznesmeni do përballet me të në gjyq

Pas dëshmisë së truprojës Romeo Tarjes, i cili nxori zbuluar biznesmenin Ylvi Beqja dhe denoncimin e tij per kercenim me jete nga Emiljano Shullazi, do te kete nje perballje mes tyre ne sallen e gjyqit. Ndryshe nga sa kishte deklaruar ne deshmine e tij biznesmeni, kujtojme se Tarja, tha se Beqa

Gjyqi ndaj Shullazit, merret në mbrojtje një tjetër dëshimtar
  • 2017-09-12

Gjyqi ndaj Shullazit, merret në mbrojtje një tjetër dëshimtar

Një dëshmitar tjetër në gjyqin kundër Emiljano Shullazit, kreut të një organizate kriminale, Besnik Musai, shoferi i Ylvi Beqajt, është marrë në mbrojtje nga Policia. 27-vjeçari nga Durrësi është njëri nga 10 njerëzit më të ngushtë të dëshmitarit të mbrojtur Ylvi Beqja që ruh

Kërcënimi i rektorit të UT-së, ministrja Nikolla: Të gjithë para drejtësisë
  • 2017-03-24

Kërcënimi i rektorit të UT-së, ministrja Nikolla: Të gjithë para drejtësisë

 Të gjithë para drejtësisë. Kjo është fjalia e vetme me të cilën është mjaftuar ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, pasi ka dalë nga ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Për rreth 30 minuta, ministrja Nikolla dëshmoi lidhur me kërcënimin e kandidatit për Rektor të Uni