Rezultate te kerkimit per termin: +Gjrat

Meta: total 262 / total_found 262 / time 0.000 / keyword[0] gjrat / docs[0] 262 / hits[0] 335 /
SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!
  • 2016-10-08

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë
  • 2016-01-24

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë

Ditëlindja e 67-të e John Belushit, aktorit shqiptar me famë botërore Nëse ai do të ishte gjallë, sot do të festonte 67-vjetorin e lindjes. Aktori dhe këngëtari me origjinë shqiptare dhe me famë botërore John Belushi lindi pikërisht në 24 janar të vitit 1949 dhe vdiq në moshën 33

No Pic available
  • 2012-08-22

Nënë Tereza mes 100 personaliteteve më të shquara të botës në të gjitha kohërat

Nga Gjek Gjonlekaj/ New York Revista amerikane TIME, botohet nj her n jav. TIME sht shum prestigjioze n Shtetet e Bashkuara dhe kudo n bot. Çdo vit kjo revist boton edicione speciale. Para dy vjetsh me rastin e 100 vjetorit t lindjes s Nns Terezës revista TIME botoi nj numr special kushtuar asaj.

No Pic available
  • 2010-09-02

Eunuku Femër

... ato q njohim prgjysm (!) “Gjuha e mirsis i kthen grat (dhe burrat!) n prkdhelí t pazakont – e dashur, zemr, sheqerk, mblsir, kotele, zok.” Germain Grir N ditt e sotme gjrat intime po fitojn edhe autoritetin zyrtar, aq sa shpesh po shpallen burrat dhe grat seksi t nj in

Triumfon Ballack, kapiteni i Gjermanisë
  • 2010-09-02

Triumfon Ballack, kapiteni i Gjermanisë

Michael Ballack fiton betejn personale me Philipe Lahm pr t marr shiritin e kapitenit t prfaqsueses s Gjermanis. Mesfushori 33 vjecar do t rimarr detyrn e tij si kapiten i Gjermanis pas rikthimit n skuadr si pasoj e dmtimit. Beteja me mbrojtsin e Bayern Mynih, Lahm, q e zvendsoi at n Kupn e Bots Afr