Rezultate te kerkimit per termin: +Gjakov

Meta: total 1000 / total_found 4216 / time 0.002 / keyword[0] gjakov / docs[0] 4216 / hits[0] 9677 /
No Pic available
  • 2017-06-09

Shqipëria përmes objektivit të një juristi gjakovar

Nëntor Oseku, djali gjakovar që nuk pushon së udhëtuari në viset e Shqipërisë. Kush është juristi 33-vjeçar që fotografon bukuritë natyrore të vendit. Çfarë e lidh avokatin me udhëtimet dhe çfarë përfiton ai prej kësaj. Zbuloni nëpërmjet fotografive terapinë e një juristi që

Nga Tropoja, Rama shkon në Gjakovë dhe takon Thaçin
  • 2017-06-07

Nga Tropoja, Rama shkon në Gjakovë dhe takon Thaçin

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Tropojë për fushatën elektorale por ka përfituar nga rasti të hidhet një vrap edhe në Gjakovë. Por me sa duket vizita nuk ka qenë private. Rama është takuar me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Në fotot e publikuara nga mediat kosovare, Rama duk

Musa Ramadani dhe kërkimi i fatit të Franc Kafkës
  • 2017-06-07

Musa Ramadani dhe kërkimi i fatit të Franc Kafkës

Shkrimtari pritet ti akordohet çmimi Kadare këtë të premte Musa Ramadani, shkrimtari nga Kosova pritet të marrë këtë të premte çmimin Kadare, që u akordua një javë më parë në ditët e kulturës që u mbajtën në Razëm. Ai u vlerësua nga juria, me romanin në dorëshkrim Profeti ng

Besnik Hasi drejt stolit të Olimpiakosit në Greqi
  • 2017-06-05

Besnik Hasi drejt stolit të Olimpiakosit në Greqi

Besnik Hasi drejt stolit të Olimpiakosit. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e kampionëve të Greqisë, me zyrtarizimin që pritet të bëhet prej kësaj të hëne. 45-vjeçari i lindur në Gjakovë është përfolur prej disa javësh si altern

Hasan Prishtina në vitin 1912 për gazetën gjermane: Shqipëria, sipas modelit zviceran
  • 2017-05-26

Hasan Prishtina në vitin 1912 për gazetën gjermane: Shqipëria, sipas modelit zviceran

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, “Le Temps”, ka botuar, të dielën e 4 gushtit 1912, bisedën e zhvilluar në kryeqytetin e Kosovës mes Hasan Prishtinës dhe korrespondentit gjerman të “Vossiche Zeitung”, në lidhje me situatën e Shqipërisë, e cila gjendej as

No Pic available
  • 2017-05-16

Portreti me fara për Rita Orën tenton të hyjë në Guiness

Artisti nga Kosova, Alkent Pozhegu ka krijuar portretin e Rita Ora me disa lloje të ndryshme farash dhe tenton që të thyejë rekord për realizimin më të madh në Librin Guiness. Ky është një realizim që është bërë brenda një dite të vetme dhe ai i ka publikuar pamjet e përfundimit n

Kroaci, supergol i Grezdës ndaj Dinamos së Zagrebit
  • 2017-04-15

Kroaci, supergol i Grezdës ndaj Dinamos së Zagrebit

Një supergol ndaj Dinamos së Zagrebit për tu treguar drejtuesve këtij klubi se gabuan që nuk firmosën me të në merkaton e Janarit. Goli i 5-të i Eros Grezdës në këtë sezon të kampionatit kroat erdhi në sfidën ndaj kampionëve të fuqi të Dinamos së Zagrebit dhe ishte një finalizim