Rezultate te kerkimit per termin: +Gjall

Meta: total 1000 / total_found 23359 / time 0.010 / keyword[0] gjall / docs[0] 23359 / hits[0] 30650 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Pesha e shtuar e votës kundër

Mesazh i Aleancës Popullore Shifrat e ulëta të pjesëmarrjes në zgjedhje po e bëjnë edhe më të rëndësishme çdo votë të hedhur në kutitë e votimit. Përqindja e votimit shqetësoi edhe liderët partiakë, të cilët bën thirrje me insistem për të shprehur vullnetin për Kuvendin e a

No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

Vazhdojnë kërkimet në Sishuan të Kinës
  • 2017-06-25

Vazhdojnë kërkimet në Sishuan të Kinës

Ekipet e shpëtimit në Kinë po përpiqen të nxjerrin trupat e mbuluar nga balta gjatë rrëshqitjes së dheut në provincën jugperëndimore Sishuan. Zyrtarët thonë se 93 vetë ende figurojnë të zhdukur pas katastrofës natyrore që ndodhi dje në fshatin malor Xinmo. Një çift me foshnjën

No Pic available
  • 2017-06-24

Kinë, më shumë se 140 të vdekur nga rrëshqitja e tokës

Më shumë se 140 persona mendohet se janë varrosur të gjallë nga rrëshqitja e tokës në provincën Sichuan në jug perëndim të Kinës. Rreth 40 banesa janë shkatërruar pasi një faqe e murit rrëshqiti rreth orës 06:00 (Ora lokale) Grupet e kërkim shpëtimit janë në vendngjarje dhe fot

Kinë, mbi 140 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës
  • 2017-06-24

Kinë, mbi 140 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Të paktën 141 persona dyshohet se kanë vdekur të bllokuar në një gropë që është shkaktuar nga rrëshqitjet e tokës në Kinën jug-perëndimore. Ngjarja ka ndodhur në provincën Sichuan dhe autoritetet saktësojnë se një faqe shkëmbore e shpatit të malit, rrëshqiti në fshatin Xinmo

Mbytet në lumin Devoll 17-vejçari
  • 2017-06-24

Mbytet në lumin Devoll 17-vejçari

Një 17-vjeçar është mbytur duke u larë në lumin Devoll. Ngjarja është regjistruar një ditë më parë në fshatin Qyrkan të Cërrikut. Sipas policisë, shtetasi L.Sh., 17 vjeç është futur për tu larë në një gropë të hapur me ekskavator, buzë lumit Devoll dhe nuk ka mundur që të

No Pic available
  • 2017-06-24

La Stampa, reportazh për Tiranën

Kryeqyteti shqiptar, mes gjurmëve të kulturës otomane dhe qendrës së Europës, plagëve të diktaturës dhe hovit të ri elektronik Nga LUCA MORINO Një nga mënyrat për të mbërritur shpejt në zemrën e një qyteti është të bësh një vizitë në tregun ushqimor, e po ashtu edhe Tirana,