Rezultate te kerkimit per termin: +Gjate

Meta: total 1000 / total_found 91650 / time 0.035 / keyword[0] gjate / docs[0] 91650 / hits[0] 142273 /
Akuzat e LSI, reagon ashpër Tahiri: Më dëgjo me vëmendje Ilir Meta
  • 2017-06-22

Akuzat e LSI, reagon ashpër Tahiri: Më dëgjo me vëmendje Ilir Meta

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar ashpër pas deklaratave të LSI që e akuzojnë atë se është i përfshirë në një organizatë që shpërndan para për shit-blerjen e votës në Vorë. Ragimi i Saimir Tahirit Me degjo me vemendje Ilir Meta! U be nje kohe e gjate qe me bie ne q

No Pic available
  • 2017-06-22

Manjani: Nëse Rama qeveris vetëm, ky bëhet diktator

I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Channel One, ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani thote se qeveria ka braktisur detyrën e saj kushtetuese që pas 18 majit, dhe kjo është vepra më e rëndë penale.   Manjani: Vendi ka një muaj që është pa qeveri, ajo e ka braktisur detyrën

No Pic available
  • 2017-06-21

Halimi: Punonjësi i bashkisë socialiste grisi planin ekonomik të Bashës

Incidenti e elektoral në Urën Vajgujore ka pasur si protagonist të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe një punonjës të bashkisë që drejtohet nga socialistët. Një fakt të tillë e ka bërë me dije kandidati për deputet i PD-së në qarkun e Beratit, Eduard Halimi. Agreso

No Pic available
  • 2017-06-20

Zgjedhjet, po hetohen 14 dosje, komandot ruajnë objektet e rëndësishme

Kur kanë mbetur vetëm 5 ditë nga data e zgjedhjeve forcat komando marrin në ruajtje 93 objekte të rëndësishme,    Policia publikon masat për të siguruar mbarëvajtjen e procesit zgjedhor por dhe procesin gjatë ditës së votimit. Drejtuesi i lartë i policisë Altin Qato informoi

Shuhet regjisorja e dokumentarëve
  • 2017-06-19

Shuhet regjisorja e dokumentarëve

Artistja Marianthi Xhako-Qemo ndërroi jetë në moshën 81 vjecare Regjisorja Marianthi Xhako Qemo, e njohur për kontributin e saj në historinë e kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta në moshën 81 vjecare Një humbje e madhe jo vetëm për familjen e saj por edhe për artin filmik

No Pic available
  • 2017-06-16

Ish-polici ekstradohet nga Italia, turku nga Rumania

Dy ekstradime janë kryer dje.  Është ekstraduar në Shqipëri Fatmir Hamiti, ish polici shqiptar i cili është dënuar me 18 vite burg për një vrasje të ndodhur më 26 qershor 1995. Hamiti u arrestua një vit më parë në Milano të Italisë ndërsa ekstradimi i tij po nga ky qytet ësh

No Pic available
  • 2017-06-15

Letra/ De Biasi largohet i përlotur: Asgjë nuk e shkëput lidhjen time me kombin tonë!

Gianni De Biasi nuk është më trajner i Kombëtares. Vetëm një ditë, pasi njoftoi se do të qëndronte në Kombëtaren Shqiptare deri në fund të eliminatoreve të Botërorit 2018 dhe më pas nuk do ta rinovonte kontratën, sot tekniku italian dha dorëheqjen. Dëshiroj të theksoj se sot larg